«Створення дієвих стимулів для «детінізації» фонду оплати праці є одним із пріоритетних завдань, які варто вирішити», — заявляв упевненим голосом Президент Петро Порошенко на одній із прес-конференцій. Проте, як говорить народна мудрість, «когось видно під ніс, а себе не видно за ліс».
Після неочікуваного звільнення з роботи журналіст і ведучий Роман Сухан на своїй сторінці у «Фейсбуцi» зазначив: «Відсьогодні я не в ефірі! «5-й канал» в особі Володимира Мжельського оголосив, що мене звільняють. За що? Навіть не уявляю. Проте за 2 тижні до того написав директору листа із вказанням недоліків формату, який півроку тому з колегами запустили в ефір. Головне — це недостатність ресурсу, кожен виконував роботу за трьох у надміру напруженому режимі. Просив через морально-психологічну втому залишити лише на ранкових ефірах чи повернути до журналістської діяльності».
Але керівництво каналу, який є медіа-ресурсом нинішнього Президента, вирішило по-іншому і звільнило ведучого. Після звільнення Роман Сухан розповів про те, як виплачують зарплату журналістам на «5-му». На одну, офіційну, картку кидають тисячу гривень, на іншу ж ідуть усі гроші, які не оподатковуються. «Ну нарешті хоч хтось це все озвучив», — написала на підтримку Романа ведуча телеканала «1+1» Соломія Вітвіцька, яка працювала раніше на «5-му каналі». Окрім цього, кілька звільнених журналістів також підтримали Романа і привідкрили завісу позакадрового телевізійного життя. «Журналісти безправні, адже на каналі практикується система штрафів, які знімаються з «сірої» картки, і ніхто не може нічого довести, бо вона неофіційна. Мене оштрафували на дві тисячі гривень незрозуміло за що, і я не могла нічого довести», — заявила екс-журналістка «5-го каналу» Христина Бондаренко.
Інформацію «УМ» щодо «сірої» зарплати підтвердила й людина, що нині працює на телеканалi, проте попросила не називати ім’я. « Те, що говорить Рома, правда. Просто ніхто раніше не міг про це публічно сказати, навіть коли звільнявся. А він зміг. Я також планую йти з телеканала, бо це справді перейшло будь-які межі. Журналісти роблять роботу не за одного, а за трьох, а отримують не так і багато, ще й не зовсім чесно», — зазначила співрозмовниця.
Керівництво каналу всі звинувачення відкидає , вказуючи, що профспілка канала не зверталася з жодними претензіями щодо зарплат. «Журналісти захищені. Вони отримують хороші зарплати. Декларовані принципи щодо незалежності журналістів власником канала виконуються», — заявляє шеф-редактор канала Володимир Мжельський.
Проте у профспілок тут трохи інша позиція. Журналістські профспілки вказують, що сіра бухгалтерія, чорна зарплата і відсутність соціальних гарантій є проблемою більшості телеканалів в Україні. «Медіа-власник намагається мінімізувати витрати, але таким чином ставить журналістів у залежність», — розповів заступник керівника Незалежної медіа-профспілки Олександр Тарасов.