У столичному дитсадку вирує гепатит А. За даними епідеміологічної служби міста Києва, уже у чотирьох дітей виявлено вірус. «Усі вони відвідували старшу групу дитячого садочка № 672 у Дніпровському районі столиці», — повідомляє Головне управління Держсанепідслужби у Києві. Троє хворих дітей були госпіталізовані до інфекційного відділення Київської міської дитячої клінічної лікарні №2, ще одна дитина не потребувала госпіталізації.
Наразі батьки інших дітей дошкільного закладу не хочуть наражати своїх доньок і синочків на небезпеку і не водять їх у садочок. Хоча там уже провели перевірку і взяли проби води та 40 змивів з об’єктів навколишнього середовища для контролю і поточної дезінфекції у приміщеннях старшої садової групи та харчоблоку. «За результатами проведених лабораторних досліджень бактерій, групи кишкової палички в змивах не виявлено. У закладі двічі проведено дезінфекцію. За контактними дітьми і працівниками ДНЗ №672 організовано медичний нагляд інфекціоністом та педіатром», — повідомляють у СЕС.
Як розповідає «УМ» сімейний лікар Тамара Роженюк, хвороба тісно пов’язана з відсутністю безпечної води, неналежною санітарією і поганою особистою гігієною. «На відміну від гепатиту В і С, інфікування гепатитом А не призводить до розвитку хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертельним результатом, але може викликати симптоми, що ослаблюють здоров’я. Вірус також може передаватися при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною. Випадкові контакти людей не призводять до передачі вірусу. Інкубаційний період гепатиту А зазвичай триває 14-28 днів», — розповіла Тамара Роженюк. Лікар радить приділяти більше уваги продуктам, які ви споживаєте, і не пити воду з-під крана. Акцентуємо, що вірус часто поширюється при споживанні харчових продуктів або води, забруднених фекаліями інфікованої людини.
За даним фактом санепідслужба міста Києва вже розпочала перевірку води у кранах, адже, на думку експертів, саме це стало причиною інфікування, бо перед навчальним роком усі вихованці проходили плановий огляд, і були визнані здоровими. У київській Держсанепідслужбі зазначили, що за 9 місяців поточного року у столиці зареєстровано 246 випадків захворювання на вірусний гепатит А, що на 23,2% вище за показник аналогічного періоду минулого року (195 випадків). «Близько 70% усіх хворих на гепатит А зареєстровано у Дарницькому, Деснянському та Дніпровському районах столиці. Можемо констатувати, що у цьому році захворюваність зросла серед усіх вікових груп та контингентів», — повідомив Олег Рубан, головний санітарний лікар Києва. А всі перелічені райони — це лівобережна частина столиці.