Минулої неділі в Єгипті стартували парламентські вибори — перші після військового перевороту 2013 року, внаслідок якого чинний президент ас-Сісі усунув від влади законно обраного президента-ісламіста Мохамеда Мурсі. Відтоді країна переживає хвилю терору з боку релігійних радикалів. Виборчі дільниці були відчинені позавчора і вчора. На цьому першому етапі своє волевиявлення могли висловити мешканці 15 регіонів країни, в яких розташовані найбільші єгипетські міста, такі як Гіза чи Александрія. А це — 27 із 54 мільйонів зареєстрованих виборців країни. Другий етап голосування у решті з 13 провінцій запланований на 22-23 листопада. На початку грудня будуть оголошені остаточні результати виборів. 27 провінцій найнаселенішої країни арабського світу мають відрядити до Каїра 596 депутатів, повідомляє «Євроньюс».
Чинна влада країни на чолі з президентом ас-Сісі охрестила ці вибори «важливим кроком до демократії», водночас опозиція називає їх профанацією. Волевиявлення відбувається за фактичної відсутності опозиції. Усі політичні сили, чиї кандидати беруть участь у перегонах, підтримують президента. Офіційні джерела повідомляють, що у перший день явка становила 48%, однак деякі спостерігачі називають цифру чи не у п’ять разів меншу.
Однак серед тих, хто таки прийшов на вибори, немало таких, хто з оптимізмом дивиться у майбутнє. Це переважно люди старшого віку. А от молодь здебільшого ігнорує своє право обирати без фактичної можливості здійснити вибір.
Під час виборів на всій території Єгипту вживають посилених заходів безпеки, аби уникнути можливого терору з боку релігійних радикалів.