Повернувшись із Британії, хлопці планують відвоювати Крим та розвивати Українську армію за прикладом британської. Відео курсантів-нахімовців, які заспівали Гімн України, розчулило значну частину українських громадян. Тоді, навесні 2014 року, під час окупації Криму, хлопці відмовилися присягати Росії і в момент офіційного переходу академії під російське керівництво заспівали Гімн України. Відважившись на такий рішучий крок, майбутні офіцери ще не знали, що завдяки своєму вчинку як винагороду за мужність отримають навчання в одному з найкращих військових коледжів світу Britannia, що у Дартмуті.
Усіх курсантів не змогли взяти на навчання до Британії. Пощастило лише трьом, які успішно склали мовний іспит, і вони протягом року навчалися на Туманному Альбіоні. Цієї ж осені троє курсантів — Андрій Гладун, Мирослав Криворучко і Філіп Македонський — успішно завершили навчання у королівському коледжі, отримали міжнародні дипломи та повернулися додому, щоб розвивати українську військову справу. «У гостях добре, але вдома краще», — говорить один із щасливчиків Філіп Македонський. — Їдучи в Британію, я для себе розумів, що однозначно повертатимуся в Україну, адже відчуваю, що тут потрібен. А загалом навчатися було цікаво і продуктивно. Умови, звісно, відрізняються. У Британії вони кращі, але тому ми й повернулися в Україну, щоб тут їх робити такими, як за кордоном».
Хлопці переконані, що Крим — це Україна, і готові відвойовувати українську територію. « Ми розуміли, що вороття назад немає, але, виконуючи гімн, хотіли тоді показати росіянам, що не підемо за ними», — розповідає один із нахімовців, Андрій Ганущак.
Їх, сміливих, сильних і проукраїнських, на все училище тоді було лише 103, хто переїхав із окупованого Криму до Одеси. Тисяча ж студентів залишилися служити Російській Федерації і відмовилися від української форми. «Зрадників не люблять. Я давав присягу українському народові, своїм батькам, своїм рідним, і якби перешов на російський бік, не тільки б себе зрадив, а, перш за все, свою країну і своїх рідних, а я так вчинити не міг», — розповідає курсант Олексій Харченко. Хлопці зазначають, що готові і надалі бути вірними присязі. «Ми знаємо, що там, у Криму, зараз більша стипендія, умови покращилися в казармах, але це не варте того, щоб відмовитися від своїх слів і свого обов’язку перед Батьківщиною», — впевнено говорить Олексій.
Цікаво, що вперше в історії незалежної України наші курсанти отримали право навчатися у королівському коледжі військово-морських сил Великобританії. Коледжі, який закінчив принц Чарльз.