США та ще одинадцять країн тихоокеанського узбережжя домовилися про створення зони вільної торгівлі в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Представник США не стримував радощів, вітаючи сторони з «історичною домовленістю», яка для США є найбільшою торговельною угодою з 1994 року. Отже, після п’яти років напружених переговорів угоду про торговельне партнерство в американському штаті Атланта підписали 12 країн: Австралія, Бруней, В’єтнам, Канада, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Сінгапур, США, Перу, Чилі та Японія. Загалом їхнє населення становить 800 мільйонів осіб. На цей регіон припадає приблизно 40% світової торгівлі.
«Ми вважаємо, що ця історична угода дасть стимул економічному зростанню, створенню високооплачуваних робочих місць, зміцнить інноваційну продуктивність та конкурентоздатність, - наголосив торговий представник США Майкл Фромен. - Це також покращить стандарти життя, зменшить бідність в наших країнах та допоможе збільшити ступінь прозорості та захисту ринку праці й охорони довкілля». Ця угода відміняє мита на певні товари, на інші ж будуть знижені тарифи. Вона врегульовує питання захисту інтелектуальної власності, митного співробітництва, сільського господарства та багато інших. Спірними питаннями до цього часу залишалися тривалість інтелектуальних прав на біологічні препарати, ввезення молочної продукції з Австралії та Нової Зеландії до Канади та ввезення японських автозапчастин до США. Майкл Фромен уточнив, що з цих питань ще будуть тривати погоджувальні дискусії.
Варто сказати, що ця угода була однією з нагальних економічних цілей адміністрації Барака Обами. Адже торгове партнерство не лише гарантує скасування більшості мит, а й є суттєвим важелем для США у протистоянні з Китаєм в Тихоокеанському регіоні. Президент США Барак Обама у своєму коментарі після підписання угоди заявив: «США не можуть дозволити таким країнам, як Китай, створювати правила світової економіки».