У російському Донецьку продовжуються слухання у справі полоненої української льотчиці. На закритому засіданнi суд відхилив клопотання адвокатів і продовження її арешту залишив без змін — до 16 січня наступного року. Українське МЗС висловило протест у зв’язку з продовженням демонстративного судилища, оскільки Росія не виконує взяті на себе зобов’язання про звільнення всіх заручників і осіб, яких незаконно утримують, за принципом «всіх на всіх».
Суд продовжив допит потерпілих свідків і свідків звинувачення. Перед початком засідання суддя оголосив про смерть матері загиблого журналіста Антона Волошина, у вбивстві якого російські слідчі звинувачують Савченко. Під час допиту через відеозв’язок із Воронежа свідок, співробітник ДПС Михайло Лукашин, заявив, що не пам’ятає, де затримали Савченко, чи складали рапорт про її затримання та у якому стані вона перебувала. Судді ж відхиляли чи не усі запитання адвокатів, які, мовляв, вчиняли тиск на Лукашина. «Правду про те, що сталося, знаємо і я, і свідок на іншому кінці дроту. Суд і слідство допомагають йому в брехні», — заявила українка у залі суду й наголосила, що під час затримання Лукашин її утримував .
На попередньому засіданні допитані свідки обвинувачення Сергій Бобро і Сергій Руденко стверджували, що зустріли Савченко на автошляху Воронезької області. За словами свідків, вони підвезли її, але на посту ДПС у неї не виявилося жодних документів, і Надію забрали. Сама ж льотчиця через своїх адвокатів заявила, що ці двоє чоловіків мають відношення до її викрадення.
Тим часом захисники льотчиці заявляють, що її можуть екстрадиювати в Україну напередодні Нового року. За словами Марка Фейгіна, після винесення вироку і проходження другої апеляційної інстанції можна буде говорити про застосування конвенції, що дозволить передати Савченко Україні. Він переконаний, що Кремль намагається отримати максимум дивідендів від ситуації з Савченко, а після передачі її Києву пропаганда Росії зможе заявити, що «ми передали її для відбування покарання, а київська хунта відпустила вбивцю». «Швидше за все, 25 років (ув’язнення) без будь-яких спроб якоїсь зовнішньої гуманізації. Ми не розглядаємо цей вирок як якусь важливу для нас мету. Мета нашої роботи зараз — те, що почнеться відразу після вироку: що скаже Європа, що скаже Америка, які будуть дипломатичні переговори. Суд — це один iз поверхів авторитарної влади в РФ. Наївно вважати, що суди в Росії вільні. Немає вільних судів у Росії», — переконаний захисник українки Марк Фейгін.