Перший фестиваль шкільних лісництв відбувся на Черкащині. Участь у ньому взяли десять команд, по одній від кожного лісгоспу. Під час фестивалю школярі, а всі команди прибули у спеціальній формі, придбаній лісництвами, наввипередки демонстрували свою любов та шану до лісу. Юні лісівники хвалилися здобутими знаннями та досягненнями з лісівництва, розповідали про охорону лісу, захист пернатих та рогатих лісових мешканців, за гербаріями успішно визначали рослини, що ростуть на території рідної області.
На фестивалі також відбувся спортивний конкурс та виставка малюнків на актуальну тему «Людина і ліс». Учасники зібрання гуртом створили ще й зелений куточок, висадивши вічнозелені насадження.
Без перемоги не залишився ніхто. Кожна з десяти дитячих команд поїхала додому з подарунками та грамотами
«Шкільні лісництва для нас — це як кузня майбутніх кадрів. За статистикою, 30% дітей, котрі захоплюються лісівництвом, у майбутньому обирають професію лісівника і йдуть здобувати освіту у наші профільні навчальні заклади», — розповідає «УМ» головний лісничий Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Горда.
За словами Василя Івановича, нещодавно юні черкаські лісівники з Трушівського лісництва Чигиринського лісгоспу вибороли гран-прі на IX Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв, який проходив у Хмельницькій області. Школярі представили там дві наукові роботи на болючі для Черкащини теми — «Популяції хвоєгризучих шкідників Притясминської гряди» та «Біолого-екологічні особливості червонокнижних видів рослин у флорі урочища Холодний Яр». «Ми старанно готувалися до цього зльоту, сподівалися, що отримаємо певну нагороду або ж відзнаку, — говорить учителька шкільного лісництва Раїса Перевізник. — Про гран-прі ніхто й не мріяв. Це стало надзвичайно приємною несподіванкою і величезною радістю — нас визнали кращими серед двадцяти двох команд-учасників з усієї України».
Як зазначає Наталя Сегеда, прес-секретар обласного управління лісового та мисливського господарства, юні лісівники з Трушівців за свою перемогу отримали в подарунок кольоровий фотопринтер, а ще своїми чудовими досягненнями забезпечили проведення наступного ювілейного X Всеукраїнського зльоту шкільних лісництв саме на Черкащині.
Наталя Сегеда додає, що в тому ж Трушівському шкільному лісництві, як і в усіх інших, уже стало нормою, що учні місцевої школи є завзятими учасниками усіх акцій та еколого-природничих заходів, які проводять лісівники. Школярі із задоволенням висівають насіння, допомагають вирощувати та висаджувати сіянці, доглядають за лісовими культурами та лісонасіннєвими плантаціями, заготовляють лісове насіння, допомагають птахам, заготовляють лікарську сировину та паралельно проводять дослідницьку роботу.