У парламент ідуть одні «старики»
На парламентських виборах у Португалії минулої неділі перемогу вибороли правоцентристи на чолі з чинним прем’єром Педру Пассушем Коелью. Їхня коаліція «Португалія попереду» набрала близько 37% голосів. Коелью вже заявив, що він готовий сформувати новий уряд. Однак результат правоцентристів є невтішним порівняно з попередніми виборами — чотири роки тому вони отримали 50% голосів. Падіння популярності пояснюється проведенням урядом Коелью політики «затягування пасків», а те, що правоцентристи все ж здобули перемогу на виборах -— тим, що завдяки політиці жорсткої економії країна почала виходити з фінансово-економічної кризи.
Біометрика проти фальсифікацій
Провладна соціал-демократична партія Киргизстану набрала трохи більше 27% голосів на виборах до парламенту країни, які відбулися 4 жовтня. Такі дані Центрвиборчком Киргизстану наводить після підрахунку 99,25 бюлетенів. Опозиційна партія «Республіка — Ата-Журт» стала другою, набравши 20,53% голосів. Усього 7-відсотковий виборчий бар’єр подолали шість iз 14 партій, які брали участь у виборах. На виборах у Киргизстані вперше в Центральній Азії використовувалися біометричні картки для ідентифікації кожного виборця, щоб запобігти можливим фальсифікаціям. Через це виборцям доводилося чекати по дві-три години, щоб віддати свій голос. Віце-прем’єр Таїрбек Сарпашев підтвердив, що «технічні проблеми з біометричною системою голосування» справді мали місце.
У кого цілять кремлівські бомби?
Росія завдала нових авіаударів по Сирії. Москва переконує, що цілить по позиціях бойовиків угруповання ІДІЛ. Однак від більшості бомбардувань потерпають регіони, присутність в яких ісламістів мінімальна, — наголошують британський прем’єр Девід Камерон і президент США Барак Обама. На думку Заходу, основна мета російського втручання — допомогти Башару Ассаду в придушенні повстанців. У сирійському місті Алеппо, велика частина якого перетворилась на руїну за чотири роки війни, відбулася демонстрація. Протестувальники вимагають відставки Ассада і просять Росію не втручатися. За даними сирійської моніторингової групи в Лондоні, російські авіаудари знищили 14 бойовиків угруповання «Ісламська держава». Жертв поміж цивільних набагато більше — щонайменше 39. Серед них — волонтери «Сирійської цивільної оборони».
Найдорожче меню світу
Морепродукти, страви на грилі та широкий вибір сирів — такі пропозиції містило останнє перед катастрофою меню для пасажирів першого класу лайнера «Титанік». Список страв урятував із затонулого корабля один iз пасажирів — нью-йоркський бізнесмен Абрахам Лінкольн Саломон, а тепер цей аркуш паперу, яка датується 14 квітня 1912 року, пішла з аукціону за 88 тисяч доларів. Покупцем став приватний колекціонер.