Як удар по обличчю
Посол Росії в Польщі Сергій Андреєв днями заявив, що Польща сама частково винна у тому, що в 1939 році на неї напала гітлерівська Німеччина. Він також сказав, що вторгнення радянських військ у Польщу в 1939-му не було агресією, і виправдав радянські репресії щодо представників польського визвольного руху. Учора Андреєва мали викликати у Міністерство закордонних справ Польщі. А в уряді країни не виключають, що можуть вислати посла Росії Сергія Андреєва, — про це заявив речник польського кабміну Цезарій Томчик. «Дипломатія має дуже чіткі можливості (дій) по відношенню до посла, починаючи з ноти протесту і закінчуючи висиланням», — сказав Томчик в ефірі телеканалу TVN24. — Ці рішення будуть приймати в МЗС. Слова посла для кожного з нас були, як удар по обличчю». За словами Цезарія Томчика, посол РФ є гостем у Польщі i повинен не антагонізувати, а формувати позитивний імідж Росії в країні.
Протести в Кишиневі
Понад 25 тисяч людей у неділю вийшли на вулиці молдавської столиці, вимагаючи відставки парламенту та президента. Акцію організували дві проросійські партії, багато демонстрантів тримали в руках радянські прапори. Вимоги про зміну влади в Молдові висуває також і проєвропейська партія «Громадянська платформа». Нагадаємо, протести в країні спалахнули після новин про те, що з банківської системи Молдови безслідно зник один мільярд євро. У наметовому містечку в центрі Кишинева уже третій тиждень живуть активісти. Напередодні демонстрацій Міжнародний валютний фонд, який раніше проводив переговори про кредитну позику країні, заморозив угоду.
Сутички між біженцями
У Німеччині, неподалік міста Кассель, у таборі для біженців сталися масові сутички, пише видання Spiegel. Перша відбулася вдень між албанцями і пакистанцями, чубилися близько 60 осіб. Унаслідок цих заворушень постраждали 14 осіб, серед яких троє поліцейських, які намагалися вгамувати конфлікт. Вдруге запальні мігранти побилися надвечір: уже близько 300 осіб. Люди застосовували кийки та перцевий газ. Силовикам вдалося вирішити конфліктну ситуацію лише через кілька годин. Загалом на території цього табору перебувають близько 1500 мігрантів з 18 країн світу.
Аляску не чіпатимуть
Нафтогазовий концерн Royal Dutch Shell згортає бурові роботи біля берегів Аляски в Чукотському морі й у майбутньому не збирається повертатися до проекту, повідомила ВВС. У заяві компанії пояснюється, що після буріння розвідувальної свердловини довжиною більше 2 км геологам-розвідникам вдалося виявити нафту і газ, але не в достатній кількості. «Результати дослідження цієї частини басейну [Чукотського моря] відверто нас розчарували», — заявив президент Shell Марвін Одум. Бурові роботи проводилися на глибині близько 50 м за 130 км від берега Аляски. На розробку арктичних родовищ нафти Shell уже витратила $ 7 млрд. До речі, природоохоронні організації виступали проти планів концерну, застерігаючи, що буріння свердловин в Арктиці може призвести до екологічної катастрофи.