Цими вихідними найкрасивішими вулицями Києва пройшли найгарніші люди, одягнені у барвисті національні сорочки, віночки та з патріотичною атрибутикою — у столиці відбувся 16-й Мегамарш у вишиванках. 26 вересня щонайменше тисяча людей у національному вбранні співали та перегукувалися вже традиційним вітанням «Слава Україні! Героям Слава!», йдучи ходою від Золотих воріт через Софіївську, Михайлівську та Контрактову площі, Андріївський узвіз до площі Поштової. Там увечері під акустичні виступи музикантів та бардів відбулася серія майстер-класів із розпису кружок, футболок та пряників; виготовлення мила і ляльок-мотанок, браслетів і плетіння маскувальної сітки тощо.
Одночасно з мегамаршем, який покликаний не лише популяризувати українську культуру, а й створити осередок для спілкування та розвитку патріотичної молоді, відбулась акція «Подарунок солдату». Усі виготовлені власноруч і потрібні солдатам у побуті речі, а також ті, які учасники ходи принесли з собою, передадуть на схід.
«Ми задумували провести 16-й марш скромно, душевно і головне — зібрати подарунки військовим, — прокоментувала одна з організаторів мегамаршу Юлія Капшученко. — І це все вдалося. Ми зібрали 91 коробку для наших захисників, куди поклали і шалики, і чашки, і футболки з гербиками, і пряники, які розмалювали дітки-учасники мегамаршу, тощо».
Юлія пишається тим, що на марш завітав навіть організатор маршу в Росії — Сергій Карась, який також долучився до збору подарунків солдатам і приніс коробку з собою. «Сергій — етнічний росіянин, хоча й має трохи української крові. Та все ж таки цього разу на марш прийшли не лише коти у вишиванках, а, хай там як, і росіяни», — зазначила пані Капшученко.
«Взяв участь у черговому Мегамарші у вишиванках. Дякую організаторам та учасникам, — поділився своїм враженням від дійства Олександр Доній. — На пероні станції метро «Олімпійська» почав рахувати людей у вишиванках. А потім під’їхав потяг у напрямку «Золотих воріт», — і я збився з ліку, настільки вишиванок було багато».
ДОВІДКА «УМ»
Мегамарш засновано у Києві восени 2008 року, вiдтодi захід відбувається традиційно двічі на рік: навесні та восени.