У справі про пожежу на нафтобазі мережі «БРСМ» у Київській області висунуто підозру інженеру та заступнику директора нафтобази, повідомили у прес-службі МВС України. Дії посадовців кваліфікували як порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах. Печерський районний суд міста Києва обрав стосовно працівників нафтобази запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Нагадаємо, що 8 червня під Васильковом у селі Крячки сталася масштабна пожежа на нафтовій базі компанії «БРСМ». При її гасінні загинуло п’ятеро людей, серед них четверо — рятувальники.
У МВС запевняють, що слідчі працюють активно і відповідально. Станом на 23 вересня допитали 268 осіб, провели 15 обшуків за місцем проживання підозрюваних — посадових осіб ТОВ, а також у контролюючих організаціях. Крім того, призначили 35 експертиз, зокрема судово-медичні, електротехнічну, пожежно-технічну та вибухотехнічну, інженерно-екологічну, будівельно-технічну. На сьогодні вже виконали 16 експертиз. Під час перевірки міліція встановила, що зберігали та реалізовували паливно-мастильні матеріали на цій базі три товариства з обмеженою відповідальністю, одне з яких — власник бази, а ще два — орендарі.
Тим часом родичі пожежників, котрi загинули від вибуху, звинувачують слідчі органи в непрозорості розслідування і закликають Генпрокурора взяти слідство під особистий контроль. «У нас є вагомі підстави не довіряти слідству. Ми вважаємо, що воно може піти у неправильному напрямку і почати шукати винних не там, де потрібно шукати. Слідство вже йде більш як три місяці, і за весь цей час я бачив слідчого лише двічі. На всі наші вимоги ознайомитися з матеріалами слідства, документами, завдяки яким можна було встановити, що взагалі вiдбувається, ніякої офіційної реакції немає», — заявив Олександр Мірошник, адвокат, котрий представляє інтереси потерпілих.
Адвокат переконаний, що винними збираються зробити співробітників і керівництво нафтобази, а також керівників гасіння пожежі, таким чином відволікаючи увагу від головних винуватців — власників. «Ми вимагаємо від Генпрокуратури і особисто від Генерального прокурора Шокіна поставити справу на особистий контроль, від міністра внутрішніх справ — достовірної інформації про хід цього слідства. Ми вимагаємо покарати винуватців iз числа власників і керівників нафтобази, бо в межах цієї кримінальної справи не йдеться про порушення норм безпеки, це тільки наслідки. Йдеться про ухилення від сплати податків і елементарне небажання виконувати закони», — зазначив адвокат.