Днями міністр оборони України Степан Полторак особисто випробував бойову машину «Дозор-Б», яку виготовляють на держпідприємстві «Львівський бронетанковий завод». Задоволений його ходовими якостями: легкокерований, добре просувається, розганяється, долає перешкоди, але потрібно посилити вогневу міць. Наразі дві таких бронемашини перебувають на випробуваннях у підрозділах Збройних сил. А вже до кінця року 10 бронемашин мають надійти до військ», — написав міністр на своїй сторінці в соціальній мережі.
Створений українськими розробниками, бронетранспортер «Дозор-Б» захищає екіпаж від бронебійних куль та осколків. Також броньовик оснащений озброєнням, зокрема двома кулеметами з лазерним далекоміром. Вітчизняний варіант бронетранспортера в кілька разів дешевший від іноземних аналогів — у залежності від комплектації вартує більше чотирьох мільйонів гривень. До слова, окрім двигунів іноземного виробництва, решту деталей роблять в Україні.
Нагадаємо, що 11 вересня на заводі було офіційно відкрито новий цех iз серійного виготовлення вітчизняних бронемашин. На заводі кажуть, що замовлення від Міністерства оборони (на яке чекають, аби запустити виробництво на повну потужність) отримають уже незабаром, після 30 вересня, коли, власне, і закінчаться військові випробування броньовиків.
Наразі ж на лінії працюють 56 людей, проте на заводі, що входить у структуру «Укроборонпрому», вже оголосили набір нових працівників. Аби лінія з виготовлення бронетранспортерів запрацювала на повну потужність, підприємству ще потрібно добрати 59 фахівців. Проте, крім кваліфікованих майстрів (токарів, верстальників, інженерів, слюсарів), бронетанковий завод запрошує демобілізованих хлопців з АТО, адже хто, як не тi, хто був на передовій, знають, що потрібно для військової машини.
«Ми давали оголошення на радіо, шукали демобілізованих АТОшників через структуру «Укроборонпрому» та просили волонтерів, аби ті розповідали нашим бійцям про таку можливість, — говорить Ірина Микольців, прес-секретар «Львівського бронетанкового заводу». — Проте наразі звернень від бійців АТО не надходило». За словами в.о. директора ДП «ЛБТЗ» Романа Тимківа, зарплата у майстрів буде вищою, ніж у середньому по області.
До речі, «Дозор-Б» — не єдине, чим живе завод. У серпні його конструктори презентували власну розробку пожежної машини на базі танка Т-72, аналогів якiй немає в Україні. «Пожежник» повністю брьонований, тож може використовуватись при гасінні пожеж на нафтобазах чи складах боєприпасів.