Не встигли ще в поточному сезоні набрати максимальних обертів цукрозаводи, як асоціація «Поділляцукор», що об'єднує виробників солодкого продукту Вінниччини, вдарила на сполох. І в нинішньому році, як і в попередні, стала повторюватись до болю знайома картина: щойно розпочинається цукроваріння, як закупівельники різко збивають оптові ціни на цукор до рівня, набагато нижчого від його собівартості. Вкотре не дотримується задекларована урядом його мінімальна ціна — 2370 гривень за тонну. Як повідомив «УМ» виконавчий директор асоціації Леонід Козодой, закупівельні ціни вже опустилися до 2300 гривень за тонну (і це при тому, що ціна для споживачів залишається незмінною) і продовжують падати, що в умовах зростання цін на паливно-енергетичні ресурси може призвести до повної руйнації галузі.
За таких обставин рада Поділляцукру 21 вересня оприлюднила звернення до власників і керівників цукрових заводів України iз закликом тимчасово — з 23 по 26 вересня — припинити реалізацію цукру, а надалі реалізовувати його за ціною, передбаченою постановою Кабміну № 117 від 4 лютого 2004 року.
До такої акції виробники вдалися як до кроку відчаю, який має привернути увагу до катастрофічного стану галузі. Перед самим початком сезону асоціація «Поділляцукор» зверталась до уряду з проханням ввести пільгове кредитування, оскільки перехідні залишки цукру від торішнього сезону тиснуть на ринок, а в умовах недостатності власних коштів та зобов'язань перед банками і партнерами заводи опиняються у вкрай скрутному становищі і змушені продавати продукцію з прямими збитками. Хоч відтоді минуло три тижні, уряд не тільки жодним чином не відреагував, а навіть не відповів. Ситуація погіршувалась на очах, і тоді рада Поділляцукру розіслала звернення по всіх цукроварнях України і поставила вимогу скликати 24 вересня засідання Національної асоціації цукровиробників. Можливо, спільними скоординованими діями їм вдасться відстояти інтереси галузі й не допустити її остаточного знищення.