Війна з окупантами на Донбасі не лише забрала тисячі життів українських військових та цивільних, змусила десятки тисяч людей покинути власні домівки, зруйнувала інфраструктуру, а й «стерла з лиця землі» цілі населені пункти. Так, на думку голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, прифронтові селища Широкине і Піски Донецької області не підлягають відновленню. Керівник регіону впевнений, що на місці цих селищ у майбутньому легше побудувати нові...
Спостерігачі місії ОБСЄ також переконалися у тому, що підконтрольне «ДНР» село Логвинове, що поблизу Дебальцевого, повністю зруйноване і покинуте місцевими мешканцями.
Та незважаючи на це мирний процес на Донбасі знову опинився під загрозою зриву. Адже ситуація загострюється, як у політичній, так і у військовій площині. Перш за все, офіційний Київ обурений наміром сепаратистів провести власні місцеві вибори поза українським законодавством, що є прямим порушенням Мінських угод. На думку секретаря РНБО Олександра Турчинова, «чергові вибори на окупованій території знову заводять ситуацію в глухий кут і яскраво демонструють бажання Росії зірвати мирний план звільнення і реінтеграції окупованої частини Донбасу».
«Вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей можуть відбутися лише після виведення окупаційних російських військ iз цих територій, відновлення нашого контролю за кордоном, звільнення захоплених державних установ та підприємств і створення умов, що відповідають вимогам місії ОБСЄ», — нагадує пан Турчинов.
Паралельно з політичними провокаціями Кремля та їхніх маріонеток на Донбасі поступово загострюється і загальна ситуація в зоні проведення АТО. «Причиною цього є збройні провокації й обстріли сил позицій українських військ формуваннями російсько-терористичних військ, а також активізація діяльності в тилах сил АТО диверсійно-розвідувальних груп супротивника, — зазначає координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. — Диверснати мінують місцевість і збирають інформацію про розташування позицій сил АТО й системи оборонних споруд, зокрема так званої другої лінії оборони».
У свою чергу, заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг заявляє, що за останній тиждень спостерігачі місії зафіксували відведення зброї українськими підрозділами на Донбасі, однак не побачили аналогічних кроків iз боку бойовиків. Останні продовжують забороняти спостерігачам доступ в окремі райони. У традиційному тижневому звіті місії ОБСЄ йдеться про те, що в Донецькій і Луганській областях зафіксовано зосередження значної кількості важкого озброєння бойовиків. Так, лише поблизу міста Красний Луч зафіксовано 43 реактивні системи залпового вогню БМ-21 «Град», 16 самохідних гаубиць «Гвоздика» і 10 гаубиць «Мста-Б», які були на буксирі.