Зважаючи на незначне похолодання, яке прийшло в Україну на початку місяця, надія українців на тепло майже згасла, проте синоптики обіцяють підвищення температури до +30 градусів уже у вихідні. Про це «УМ» розповів Микола Кульбіда, директор Укргідрометцентру: «Уже відсьогодні в Україні — без опадів. Вітер східний, південно-східний, на півдні та сході північно-східний, 5-10 м/с. Температура вночі становитиме 7-12°, на узбережжі морів та крайньому заході — до 16°; вдень 19-24°, у західній частині країни 22-27°, на Закарпатті місцями до 30°. У столиці також без опадів, вітер східний, південно-східний, 5-10 м/с. Уночі прохолодно (10-12°), а вдень температура підвищиться до 20°».
Сьогодні, 16 вересня, у народі вшановується пам’ять святих Домни і Василіси Великої. Цього дня «прибирали мотлох у будинку», щоб осінь була благополучною. У давнину наші предки спостерігали за мурашниками: якщо мурахи спорудили собі великі мурашники до осені, то варто очікувати суворої зими. А завтра, 17 вересня, відзначається день пам’яті ікони Божої Матері «Неопалима купина». Цього дня наші пращури на світанку ходили слухати останні голоси птахів, які відлітали на південь. І слідкували за воронами: якщо ці птахи сідають головами у різні боки — день буде без вітру, а якщо в один, і якнайближче до стовбура дерева — чекай вітру.
До речі, незважаючи на значне зниження температури порівняно з літнім періодом, поблизу Києва ще й досі горять торфовища. За попередніми даними ДСНС, причиною повторного загоряння стала висока температура повітря на початку вересня та безперервне тління прошарків торфу. «Незважаючи на дощі та холод, у прошарках торфу ще досі спекотно, тому при висиханні він знову починає горіти. Біля найнебезпечніших зон, наприклад біля Бучі та Ірпеня, задля уникнення розгорання цілодобово чергують пожежники. А людям, котрі проживають у зонах, близьких до торфяних покладів, при відчутному запаху диму та появі кіптяви, варто якнайменше перебувати на вулиці та щільно зачиняти вікна й двері, — розповідає «УМ» сімейний лікар Валентина Роженюк, яка радить також захищати відкриті ділянки тіла від диму. — Дим торфяників досить отруйний також для шкіри, пори якої забиваються і насичення її киснем стає в рази нижчим».