У рамках кампанії «Чесна весна — відповідальна осінь» громадський рух «Чесно» провів моніторинг iз метою виявити депутатів-прогульників та представити їх громадськості.
«Чому ми аналізуємо, як той чи інший депутат відвідував засідання ради чи постійної комісії? Бо на цих засіданнях вирішуються актуальні для громади питання, тому так важливо, щоб був представлений кожен округ, — зазначив журналіст-аналітик руху «Чесно» Сергій Огородник. — Тож ми написали запити до всіх обласних центрів, за винятком окупованих територій Криму та Донбасу, проте, скажу відразу, не звідусіль отримали відповіді. Скажімо, у відповідь на елементарні запитання в Харківській міській раді з нас вимагали... 17 тисяч гривень за ксерокопію документів. Тож ми попросили звернутися з аналогічними запитами депутатів Верховної Ради. Деякі з них відгукнулися, і міська рада Харкова змушена була надати потрібну нам інформацію. Щодо Полтавської обласної ради, то тут інформацію надали одразу ж без будь-яких перепон, чого не можу сказати про міську раду Полтави».
Згідно зі статтею 37 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутата місцевої ради можна відкликати, якщо той пропустив протягом року каденції понад 50 відсотків засідань ради чи постійної комісії. Тобто у громади є таке право. Проте в Полтаві цим правом чомусь ніхто не скористався. Хоч кандидатів на «виліт» чимало. Наприклад, депутат Валерій Ченчевий узагалі «лауреат», оскільки пропустив усі засідання ради та комісії з питань ЖКГ — відколи його призначили на посаду до Києва, у Полтавській облраді його ніхто не бачив. Пропустив усі засідання ради в 2013—2014 роках Олександр Яковенко, у 2014 році — Ігор Проценко та Віталій Кучерук. Щодо стовідсоткового прогулювання засідань депутатських комісій, то тут відкриває список депутат Юрій Лебедин. Серед тих, хто пропустив половину засідань депутатської комісії, навіть екс-голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко.
«Деякі депутати, з якими ми зв’язалися по телефону, говорять, що їм на тих засіданнях нецікаво. Тоді чому ж вони не складають повноважень? — логічно зауважує Сергій Огородник. — Депутат Віталій Кучерук, якому ми поставили це запитання, відповів: ну, вже, мовляв, пізно його відкликати, оскільки каденція добігає кінця. Я сказав, що він міг бути позбавлений мандата депутата ще в 2012 році, на що пан Кучерук резюмував: «Мені ніхто цього не підказав, а сам я не здогадався». Тож ми закликаємо полтавців підказувати депутатам, які неналежно виконують свої обов’язки, і відкликати їх — не потрібні в радах «мертві» душі! Цікава деталь: ми попросили ознайомити депутатів із картиною їхньої відвідуваності засідань ради та комісій і повідомити про причини прогулів. Так от, з усіх обізвався один-єдиний — Юрій Цомартов. Він пояснив, що в 2011 році пропустив 6 із 11 засідань комісії з питань бюджету та управління майном через особисті причини. Окрім того, депутата не влаштовує те, що про засідання повідомляють за три дні, коли в нього на той день уже інші плани».
Представник громадського руху «Чесно» підсумував, що хвороба прогульництва всеукраїнська — у кожній місцевій раді є затяті прогульники, яких громаді потрібно позбуватися. А от чому саме зараз, наприкінці каденції, порушують це питання? Бо на носі чергові вибори, і частина з отих прогульників знову братиме в них участь, а перемігши, так само прогулюватиме в наступній каденції. Тому так важливо, щоб люди знали їхні прізвища.