Шанхай знову тягне азійські ринки вниз, повідомила вчора інформагенція «Франс Пресс». Чергове падіння сталося на тлі оголошення невтішних даних щодо китайської зовнішньої торгівлі товарами за серпень. Згідно з офіційними даними, падіння експорту китайських товарів становило 5,5 відсотка, імпорту — 13,8 відсотка у порівнянні з серпнем минулого року. При цьому в липні експорт також зазнав зниження на 8,3 відсотка, повідомляє інформагенція «Ассошiейтед пресс». Інвестори у Шанхаї, хоч уже встигли оговтатися від обвалу ринку на 40 відсотків від початку червня, продовжують продавати акції. Composite Index Шанхайської біржі (SSE) вже до обіду втратив 1,38 відсотка. Новина про падіння імпорту та експорту Китаю спричинила зниження фондових індексів Азії.
Повідомлення про те, що економіка Японії впала менше, ніж очікувалося, не допомогло забезпечити купівельний імпульс на фондовому ринку Токіо. Незважаючи на те, що ВВП країни зменшився тільки на 1,2 відсотка в квітні-червні замість 1,6 відсотка, як це прогнозувалося раніше, Індекс Nikkei знизився вже на 2,25%. Нагадаємо, темпи зростання китайської економіки, яку донедавна вважали провідним азійським економічним тигром, у 2014 році сповільнилися до 25-річного мінімуму. Після низки проблем і тривалої стурбованості станом економіки Китаю, Пекін скоригував дані економічного зростання за минулий рік у бік зниження. У 2014 році зростання китайської економіки становило 7,3 відсотка, а не 7,4 відсотка, як повідомлялося раніше. Про це заявило Національне бюро статистики в понеділок, 7 вересня, в Пекіні. Ці результати є «попередньо підтвердженими», остаточні цифри за 2014 рік будуть відомі у січні 2016-го.
Упродовж останніх років Китай звик до темпів зростання вище 10 відсотків. Та останнім часом комуністичне керівництво країни намагається перейти на стабільнішу модель розвитку і заради цього жертвує темпами. Щоб компенсувати сповільнення розвитку, Китай вдався до знецінення юаня — аби стимулювати експорт. За перші два квартали 2015 року ВВП Китаю зростав на сiм відсотків. Влада країни розраховує на приблизно такий самий темп зростання впродовж наступних років.
Як повідомлялося, китайський уряд проводить наймасштабнішу за останні десятиліття перебудову економіки, намагаючись позбутися її високої залежності від експорту та домогтися більшого розвитку інноваційних технологій.