Третій за рахунком пікнік Kiev Sunday Breakfast, який мав відбутися 6 вересня у київському парку Шевченка, був скасований. Організатори фестивалю сніданків на свіжому повітрі під звуки музики й з іншою культурною програмою говорять про вимагання з них хабара організацією, що «опікується» зеленими зонами.
«Суть проблеми до болю знайома багатьом, хто стикається з державним апаратом, — люди, що приймають рішення, хотіли отримати гроші в конвертах за дозвіл проводити культурну подію. Ми заходили з проханням про дозвіл на проведення події, як і на другому пікніку, через КП «Київські парки». Минулого разу, 5 липня, все було чудово, всі дозволи були отримані. Коли ж ми звернулися з проханням провести третій пікнік, вони почали «тягнути гуму», довго обговорювали схеми локацій, а в підсумку сказали, що тепер парком і всіма активностями там займається «ГО Киев.Стратегия 2025». З її директором Федором Баландіним у нас уже був досвід спілкування. Саме він був директором Kyiv Open Air, за допомогою якого ми провели перший пікнік ще в Маріїнському парку. Вже тоді нам було неймовірно складно з ним спілкуватися, бо він натякав на відсутність фінансового інтересу в цьому проекті. Але оскiльки тоді Kyiv Open Air мали зробити показовим зразковим міським проектом, вони дозволили нам провести цей пікнік. Я хотів забути, як страшний сон, співпрацю з Kyiv Open Air і на другий пікнік заходив уже через КП «Київські парки», але на третій пікнік знову з’явився Федір Баландін. У процесі спілкування з ним через чиновників з КП «Київські парки» озвучувалися умови, на яких він готовий поставити свій підпис: спочатку це було 50% від вартості, яку платить кожен учасник, надалі сума зменшувалася, але на питання, куди підуть гроші, відповіді не було, хоча ми чудово розуміли, що вони підуть у кишеню конкретній людині. Коли я запропонував зробити корисні речі для парку на ту ж суму, щоб розуміти, що гроші не підуть «наліво» (приміром, поставити велопарковки на кілька десятків велосипедів), мені було заявлено, що проведення культурних івентів на території парку, подібних нашому, йому не цікавe».
У свою чергу, в КП «Київські парки» спростовують інформацію про хабар. «Наша громадська організація ніколи не співпрацювала з такого роду заходами і завжди виступала проти, — так сформував «УМ» свою думку Федір Баландін. — Ми підтримуємо проведення культурних заходів з ідейною складовою. Названий пікнік до таких віднести важко. Тому і зараз ми не підтримали таке свято у парку Шевченка — нашій національній гордості. У парках, у принципі, не повинні проводитись такі свята. Для такого роду заходів можна освоювати нові території, готувати їх для цього, але з цим ніхто не хоче зв’язуватися».
Наразі огранізатори планують звертатися до суду за фактом вимагання хабара та перешкоджання культурному розвитку столиці. Вони запевняють, що сприяють розвитку парків — висадили алею дерев і кущів, подарували 20 туй, виділили гроші на фарбування лавок літньої естради «Мушля» у Маріїнському парку.