Учора в Будапешті з дев’ятої ранку на кілька годин закрили один iз найбільших вокзалів угорської столиці — Келеті. Саме він є перевалочним пунктом через який мігранти, переважно з Сирії, прямують на захід Європи, зокрема до Австрії та Німеччини. Спочатку всіх пасажирів через гучномовці попросили залишити будівлю вокзалу. Мігранти відмовлялися це робити і скандували вимоги пустити їх до Німеччини. Згодом навколо будівлі Келеті вже юрбилося близько тисячі біженців, яким не давав змоги залишити територію дуже щільний поліцейський кордон. Періодично у натовпі мігрантів зчинялися сутички і бійки. Бо, незважаючи на правоохоронців, перекупники встигали у натовпі пропонувати квитки на потяги.
Напередодні кільком сотням мігрантів усе ж вдалося сісти на потяги до Австрії та Німеччини. Однак близько 300 біженців, які опинилися в понеділок у поїзді «Будапешт—Відень», змушені були під примусом правоохоронців зійти на кордоні з Австрією, на угорській станції Хедьєшхалом. Угорська поліція затримала мігрантів через відсутність документів і має направити їх у табори для біженців. Із посиланням на австрійську поліцію видання The Local.at повідомляє, що у понеділок потягом до Відня з Угорщини приїхали 3650 мігрантів. Сотні біженців, які прямують у Німеччину, залишилися ночувати на Західному вокзалі Відня з надією продовжити подорож.
Правохоронні органи Австрії звинуватили Угорщину в тому, що країна дозволила біженцям, які осіли в імпровізованих таборах, залишити Будапешт, незважаючи на те, що багато хто з них не мав документів.
Австрія уже попросила в Єврокомісії екстреної допомоги в розмірі 5,4 млн. євро, щоб впоратися з проблемою біженців. Гроші країні, в якій хочуть опинитися тисячі мігрантів, необхідні для фінансуванні мінімальних потреб соціальних переселенців: житла та їжі. Брюссель пообіцяв розглянути прохання Австрії до кінця місяця.
Днями Єврокомісія прийняла рішення виділити 5,2 млн. євро для вирішення міграційної кризи у французькому порту Кале. Кошти братимуть із Фонду притулку, міграції та інтеграції. Витратити їх хочуть насамперед на встановлення наметового табору для 1500 мігрантів, які проживають у районі, прилеглому до центру для біженців Jules Ferry. Також на гроші Єврокомісії буде профінансовано транспортування мігрантів до інших районів Франції.
«Ситуація в Кале вимагає насамперед загальних і рішучих дій. Вона є лише симптомом більш масштабної кризи в Європі, — наголосив віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс під час візиту до французького порту. — Це криза європейського масштабу і, вона вимагає європейської відповіді».
Варто згадати, що ще 20 серпня через загострення кризи з мігрантами міністри внутрішніх справ Франції і Великобританії Бернар Казньов і Тереза Мей підписали угоду про посилення заходів безпеки щодо мігрантів. Нелегали — щоб мати можливість переправитися через тунель під Ла-Маншем із Франції до Великої Британії — ладні платити по 10 тисяч євро. Тепер, зокрема, передбачається, що Євротунель охоронятимуть від мігрантів за допомогою відеоспостереження, інфрачервоних датчиків та собак-шукачів. Зрозуміло, шукачі щастя у благополучних країнах протестують проти запровадження додаткових обмежень. Їхні гасла: «Це не вирішення проблеми! Вимагаємо свободи пересування!», «Ми проти гетто та апартеїду».