Четвертокласниця Настя однієї з київських гімназій ще вчора після репетиції першовересневого свята радісно повідомила батькам: «Книжок нам не дають, «Математики» взагалі немає, «Українську мову» тільки замовили. Взагалі, треба ходити у школу з планшетом — користуватимемося електронними книжками». У батьків дівчинки був не такий піднесений настрій: по-перше, дитина вже четвертий рік і без того носила окуляри, втім зір iз кожним роком погіршується; по-друге, планшета у Насті ще нема і найдешевші моделі коштують від 1,5 тисячі гривень.
Із цього року Міністерство освіти спільно за підтримки приватних компаній офіційно впроваджує систему електронних книжок, пропонуючи альтернативу звичайним паперовим. Завантажити електронні версії підручників можна на планшет. Однак не безкоштовно. Один підручник коштуватиме 25 гривень. (Тим часом в інтернеті вже пропонують завантажувати безкоштовні електронні книжки — піратські). Окрім цього, на планшети можна завантажити програми, за якими діти будуть вивчати правопис і арифметику.
Нині в Україні збираються переходити на електронне навчання три десятки шкіл. Коли програма запрацює в усіх школах — Міносвіти прогнозувати не береться.
Узагалі, незважаючи на старт нового навчального року, питання забезпечення учнів книжками не вирішено. Міністр освіти Сергій Квіт iще 26 серпня на своїй сторінці у «Фейсбуцi» прозвітував: «Сьогодні на засіданні уряду всі голови обласних державних адміністрацій підтвердили, що обласні бюджети виділяють свою половину коштів на придбання нових шкільних підручників. Друга половина вже чекає в державному бюджеті. Тобто всі підручники і надалі будуть для українських сімей безплатними». Але йому відразу ж відповіли у коментарях про реальну ситуацію на місцях. Наприклад, у чернігівських школах планують навчатися за старими підручниками, в окремих київських учителі рекомендують батькам купувати нові за власний кошт.