У батьків перед початком нового навчального року походи на шкільні базари помітно спустошують кишені. «Вибір у місті учнівських форм, взуття і канцелярії, звичайно, необмежений, — констатує киянка Наталія, мама двох дітей. — Але, маючи скромну зарплату держчиновника невисокого рангу, збирати гроші на все необхідне потрібно не менше двох-трьох місяців. Для молодшої школярки єдину вітчизняну спідницю знайшли за 210 гривень, в основному, продають за 400-500 гривень вітчизняні, польська у «Дитячому світі» — за 640 грн. Блузку блакитного кольору так само лише одну за 240 грн. знайшли, решта — щонайменше удвічі дорожчі. А ще піджак ціною від 500 грн. Страшно сказати, черевики дитячого 34 розміру купили за 998 грн. — гарні шкіряні, вітчизняного виробництва. Вирішили подбати про здоров’я дитячих ніжок, які й у холодну пору ходитимуть у них у школу. Ціна нешкіряного шкільного взуття у київських магазинах теж іще та — стартує від тих же 500 грн. Найдешевший зошит коштує 2-2,5 грн., а ті, що з картинками, — до 15 грн. за один. А треба їх тільки на перших порах з два десятки. А ще ж треба купити рюкзак, спортивні форму і взуття, та й чобітки уже зовсім скоро треба». Трохи дешевше можна скупитися у регіонах, де апріорі менше грошей у людей, ніж у столиці. Втім і товар продають там суціль низькопробний китайський, який часто-густо може непомітно спочатку систематично шкодити здоров’ю дітей.
Тим часом на розширеному засіданні уряду за участю голів обласних державних адміністрацій у середу міністр освіти і науки Сергій Квіт констатував, що до перших класів в Україні цьогоріч піде 414 тисяч дітей, і прозвітував, що його відомство провело значну роботу щодо розвантаження шкільних програм задля того, щоб зробити їх цікавішими для школярів. Утім, за словами Сергія Квіта, буде збільшено кількість годин на вивчення іноземної мови: з 2 до 3 годин на тиждень у дев’ятих класах; і з 3 до 3,5 — у десятих і одинадцятих класах. Усього у новому 2015-2016 навчальному році кількість учнів у школах збільшиться на 38 тисяч, у порівняні з попереднім.
Міністр повідомив, що у державному бюджеті наразі закладено кошти на придбання приблизно 40 автобусів. У Харківській, Вінницькій, Луганській, Черкаській областях уже було закуплено 10 шкільних автобусів. За словами Сергія Квіта, у МОН ліквідовано корупційні схеми відбору та друку шкільних підручників. «Цього року на відкритому онлайн-конкурсі вчителі самі обирали підручники для 4-х і 7-х класів. Завдяки публічності та прозорості конкурсу не було подано жодної апеляції», — зазначив він. Цього року держава забезпечила 255 млн. 307 тис. гривень на друк підручників з коштів, отриманих за рахунок скорочення витрат Верховної Ради України. Другу половину коштів мають виділити місцеві бюджети. «Це можуть бути і субвенції, і кошти місцевих бюджетів. Розроблений проект постанови Міністерством даватиме також можливість виплат для тих, хто не має заборгованості по субвенціях», — сказав Сергій Квіт.