Київ може конкурувати з Лондоном за звання Туманного Альбіону. Щоправда, в українській столиці туманність виникла днями далеко не від підвищеної вологості повітря. Столиця частково буквально потонула в їдкому димові. У деяких районах столиці запах горілого ледь відчувався, а в деяких здавалось, ніби все затягнув туман. Виявилось, що в 30-кілометровій зоні навколо Києва в районі Бучі, Ірпеня та Гостомеля сталося локальне загоряння торф’яників, а роза вітрів змінилася й весь дим потягло на столицю, пояснили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. Утiм ситуація контрольована і загрози не несе. Оперативна група ДСНС України та ГУ ДСНС України у Київській області здійснює об’їзд районів можливого тління торфовищ, запевнили у службі.
Однак смог усе ж завдав дискомфорту киянам, які змушені були дихати задимленим повітрям. «Просимо вас не створювати паніки, цей дим не є небезпечним, при проривах вітру дим розсієються і не буде відчутним, — зазначили рятувальники. — Якщо ви все ж таки переймаєтесь чистотою повітря у власній оселі, найближчим часом зачиніть вікна та не провітрюйте помешкання».
Однак, на думку спеціалістів санепідемслужби, задимленість повітря внаслідок горіння торф’яників може призвести до отруєння, загострення серцево-судинних, легеневих та інших хронічних захворювань, хвороб шкіри та алергічних проявів. Тож для їх попередження Державна санепідемслужба у м.Києві рекомендує обмежити перебування на відкритому повітрі, особливо рано-вранці, бо в повітрі тоді концентрується максимальна кількість смогу, та у найспекотніший час доби. Дітям і вагітним жінкам від тривалих прогулянок слід відмовитися. Вікна відчиняти не рекомендується або ж завішувати їх зволоженою тканиною і періодично її змінювати, хоча найбезпечніший варіант — використовувати у побуті та на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря. Також у приміщеннях і робочих місцях варто поставити ємності з водою для підвищення вологості повітря.
Окрім цього, необхідно збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі. «У разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання (поява ознак задишки, кашлю, безсоння) необхідно обов’язково звернутися до лікаря», — наголосили у Держсанепідемслужбі.