28 вересня в турецькому порту «Деріндже» відбудеться презентація першої черги турецько-українського залізничного поромного терміналу. За словами прес-секретаря Асоціації судновласників України Олександра Федорова, цей проект реалізований з метою транспортного співробітництва між Україною і Туреччиною. Його вартість складає 3 мільйони доларів. Проінвестувати будівництво взялася турецька фірма «Батівагон», що спеціалізується на наданні міжнародних транспортних послуг. Окупиться проект, як сподіваються фахівці, через 5-6 років. Технічне забезпечення проекту проводить ЗАТ «Судноплавна компанія (СК) «Укрферрі» (Одеса), одна з найбільших у Чорноморському регіоні судноплавних компаній, що здійснює морські вантажо-пасажирські перевезення поромними переправами Іллічівськ — Варна, Іллічівськ — Поті/Батумі й Одеса — Стамбул.
За даними Міждержавної українсько-турецької комісії з питань торгово-економічного співробітництва, за обсягами товарообігу за 2003 рік Туреччина входить у першу десятку країн-торговельних партнерів України. Будівництво українського залізничного поромного терміналу сприятиме ще більшій бізнесовій активності обох країн.
Потужність першої черги терміналу розрахована на транспортування 90 залізничних вагонів. Значну частину будівельно-монтажних робіт при спорудженні залізничної частини комплексу виконували українські організації, а береговий стикувальний міст виготовив Херсонський суднобудівний завод. У 2005—2006 роках передбачається введення в дію ще трьох комплексів з перевалки спеціалізованого залізничного рухомого складу для зерна, міндобрив і перекачування скрапленого газу.
Рішення про будівництво терміналу в порту «Деріндже» було прийняте в листопаді минулого року. За словами Олександра Федорова, запуск даного проекту прискорений завдяки інтересу до нього з боку інвесторів на 73-й Міжнароднiй виставці-ярмарку в Ізмірі (Туреччина), що відбулася 26 серпня — 5 вересня поточного року. У виставці взяли участь 14 українських підприємств. Серед них найбільше цікавили турецьких інвесторів підприємства металургії і машинобудування, сільського господарства, харчової і хімічної промисловості, послуг тощо.
Вікторія БОНДАРЧУК.