Уряд вирішив учергове ощасливити вкладників Ощадбанку СРСР, які досі не можуть повернути свої кошти. З 2002 року багатотисячні внески українських громадян повертають їм у вигляді 50 гривень на рік. У державному бюджеті наступного року Кабмін передбачив іншу схему: борги Ощадбанку (тобто тепер уже — держави) перед населенням перетворюватимуться на борги населення перед державою. Їх просто списуватимуть як сплату за житлово-комунальні послуги: газ, світло, тепло. Таким чином наступного року уряд сподівається погасити дві третини боргів населення (на такі взаєморозрахунки в бюджеті виділено шість мільярдів гривень, а загальний борг населення на спожиті послуги дорівнює дев'яти мільярдам). Але тут діятиме навіть не подвійна, а потрійна схема списання боргів та взаєморозрахунків: шість мільярдів гривень фактично будуть присутні в бюджеті як недоїмка до нього ж «Нафтогазу України».
Ті ж вкладники, які не мають ніяких боргів за спожите тепло, газ та світло, теж не залишаться у програші: їм буде дозволено сплачувати за ці комунальні послуги на 20 відсотків менше, решту компенсуватиме держава. А компенсаційні 50 гривень «живими» грошима теж нікуди не дінуться. На «видачу на руки» уряд передбачив у бюджеті півмільярда гривень.
Здається, для населення це було б і непогано, адже за таких умов участь громадян у процесі від вистоювання черги в Ощадбанку до відривання «кровних» грошей у касі зводиться до мінімуму. Проте, як стверджують фахівці від фінансів, таким чином (завдяки потрійному взаємозаліку) провернути оборудки з безготівкою набагато легше. Плюс до того, банки, через які «ходитимуть» гроші, теж матимуть певний зиск (а з таких мільярдних сум зиск буде чималенький).