Справжнім клондайком для дослідників є Губинське городище, що в Старокостянтинівському районі. Ось і нині тут веде розкопки вже восьма археологічна експедиція Кам'янець-Подільського держуніверситету. Як і в попередні роки, удача не оминула пошуковців і цього разу. Дослідники на чолі з професором Іоною Винокуром натрапили на елементи ткацького верстата з написом кирилицею. Можна зі стовідсотковою впевненістю стверджувати, що ця унікальна річ датується періодом Київської Русі.
Загалом ентузіастам, які останнім десятиліттям виявляють підвищений інтерес до об'єкта, поки що вдалося перелопатити лише дві третини площі давнього поселення Губин. Його в сиву давнину пустив за димом князь Данило Галицький, покаравши у такий спосіб місцевий люд за зрадницьку угоду з татарською ордою. Та все ж зусилля вчених уже увінчалися багатьма цікавими знахідками. Це переважно предмети побуту та прикраси — хрести, браслети, каблучки, срібні скроневі кільця, лучниця тощо. Викопують дослідники і людські кістки, що збереглися в залишках спалених жител.
Матеріали попередніх експедицій систематизовано в окремій книжці, яка нещодавно вийшла друком. А з нагоди 800-річчя Губинського городища, яке відзначається цьогоріч, нащадки далеких предків встановили на одному з валів пам'ятний знак.