Греція оздоровлює греків iз Маріуполя
Група у складі 191 етнічного грека з Маріуполя поїхала відпочивати на острів Родос на запрошення уряду в Афінах, повідомляє туристичний сайт cheap-trip.eu. Це уточнена інформація, оскільки раніше деякі ЗМІ повідомили, що маріупольських греків «евакуюють» на історичну батьківщину. «Їх запросили на відпочинок на два тижні, щоб люди відволіклися від сумних думок. Уже багато років генеральний секретаріат у справах греків зарубіжжя МЗС Греції фінансує програми гостинності», — розповіла одна з активісток маріупольської ініціативної групи «Разом». За даними МЗС Грецької Республіки, програма гостинності для 191 представника грецької національної меншини Маріуполя триватиме з 24 серпня по 12 вересня. Її ініціаторами виступили МЗС Греції і генеральний секретаріат у справах греків зарубіжжя. Група відпочивальників складається в основному з людей літнього віку та дітей. Їхній маршрут проліг через Київ, куди їх доправили автобусом, а потім — літаком на острів Родос, що в східній частині Егейського моря біля узбережжя Малої Азії.
Летять пам’ятки і голови
В історичній сирійській Пальмірі ісламські фанатики вже знищили більшу частину старого міста, яке перебуває під захистом ЮНЕСКО як архітектурно-історичний об’єкт світового значення. Для руйнації безцінної спадщини світової культури використовують багато вибухівки. Щоб засвідчити знищення давнього міста, варвари вчора поширили в інтернеті відповідні фото- та відеоматеріали. Окремі будівлі стародавньої Пальміри датуються ще ІІ століттям до нашої ери. До початку конфлікту в Сирії будівлі Пальміри вивчали та реставрували 120 закордонних археологічних делегацій. Минулого тижня терористи «ІД» знищили поблизу міста Хімс монастир св. Еліана, який був збудований 432 року нашої ери і до останнього часу залишався місцем паломництва сирійських християн.
Минулого тижня ісламісти відрубали голову славетному 82-річному сирійському археологу Халеду аль-Асаду, який 50 років свого життя присвятив вивченню Пальміри, а його тіло повісили на одній із пам’яток. А ще на початку липня терористи «Ісламської держави» записали і поширили відео страти у римському амфітеатрі 25 сирійських військовослужбовців. Вони змусили місцевих мешканців включно з дітьми спостерігати за організованою ними різнею.
Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова назвала дії терористів «воєнним злочином».
«Містралі» — для Малайзії та Індії
Президент Франції Франсуа Олланд підтвердив інформацію про те, що розглядалося декілька потенційних покупців двох гелікоптероносців типу «Містраль», які не отримає Росія. Виступаючи у Парижі перед французькими послами, акредитованими за кордоном, він зазначив, що у Франції «є вибір потенційних нових покупців для двох «Містралей», та додав, що їх кількість «велика». Домовленість iз Росією, як відомо, зірвалася через її участь у військовому конфлікті на Донбасі. Крім Малайзії, за даними latribune.fr, інтерес до купівлі «Містралей» виявила Індія. Міністр оборони Франції Жан-Ів ле Дріан вирушає до Азії, де має намір обговорити продаж «Містралей».