Створити «список Сенцова—Савченко»
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє про необхідність створення списку санкцій проти причетних до незаконного утримання українських громадян у Росії. Такою була реакція держчиновника на рішення суду в російському Ростові-на-Дону стосовно Олега Сенцова (20 років позбавлення волі у колонії суворого режиму) та Олександра Кольченка (10 років неволі) — за звинуваченнями в організації терактів у Криму. «Я вважаю, що ми повинні поступово переходити до розмови про список «Сенцова—Савченко», — заявив Клімкін. — Це має бути конкретний список санкцій. Так, як було у випадку Магнітського, нам зараз потрібен цей список санкцій. І кожен у Росії, хто має відношення до цих несправедливих рішень, не повинен відчувати себе у безпеці. Над цим ми будемо працювати»
Обстріляли авто замміністра
Біля будівлі Міносвіти в Києві у вівторок ввечері обстріляли з карабіна «Таурус» службовий автомобіль першого заступника міністра освіти і науки Інни Совсун. У зв’язку з цим міліція відкрила провадження за фактом хуліганство. Того ж дня міліція затримала підозрюваного в обстрілі і встановила його особу. Затриманий зловмисник виявився капітаном міліції і працює в правоохоронних органах — 39-річний командир взводу № 2 роти спеціального батальйону «Титан» УДСО при ГУ МВС України в Донецькій області. Затриманому загрожує позбавлення волі від трьох до семи років. Потерпілих при обстрілі немає, за словами самої Інни Совсун, вона перебувала у себе в кабінеті, в машині був водій: «Одна з куль пролетіла просто в нього над головою. Інші застрягли у задніх дверях». Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков деталізував, що п’яний титанівець стріляв із балкона «ні в кого конкретно».
Арешт Штепи подовжили
Суд продовжив арешт екс-мера міста Слов’янська Нелі Штепи на 60 днів — до 23 жовтня 2015 року, повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області. Нагадуємо, Штепу заарештували 13 липня 2014 року. Їй інкримінують вчинення кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель людей) та ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичного гурту або організації) Кримінального кодексу України.
Згідно з останніми змінами, внесеними до Кримінально-процесуального кодексу України, за інкримінованими Штепі статтями може бути лише один запобіжний захід — у вигляді тримання під вартою, зазначили у відомстві. Тим часом на судовому засіданні у вівторок було допитано останнього свідка з боку обвинувачення, а також трьох свідків захисту. Наступне засідання призначено на 28 вересня.