Уже протягом двох тижнів рятувальники Державної служби з надзвичайних ситуацій намагаються приборкати вогняну стихію, що розбушувалася в заповіднику «Чорнобильська пуща». Протягом літа там стабільно часто спалахують сухі трав’яні настили. Цього разу пожежа на території більш ніж 60 га, між колишніми селами Ковшилівка та Буда Варовичі, почалася ще 8 серпня. За повідомленням деенесників, спостерігалися окремі осередки горіння, а додаткових складнощів під час гасіння завдало й утримування по Україні надзвичайної пожежної небезпеки.
Основними причинами масового загорання в Чорнобильській зоні, на думку голови Національного екологічного центру Ярослава Мовчана, є як природні причини: висока температура і суха погода, велика кількість деревини та торф’яних настилів, які довго тліють, так й умисний підпал. «Люди з ДСНС розповідали, що знаходили там смолоскипи, та й характер загорання, коли одночасно в кількох місцях запалюється територія, дає підстави вважати, що тут має місце підпал, — прокоментував Ярослав Мовчан. — Мало того, відомо, що в зоні часто відбуваються лісовирубки, і, намагаючись замести сліди, люди навмисно підпалюють».
Звісно, будь-яка пожежа несе за собою цілий букет негараздів, починаючи від викиду шкідливих газів у повітря i закінчуючи знищенням плодородного верхнього шару землі — гумусу. А тим паче пожежа, котра сталася в безпосередній близькості до Чорнобильської АЕС. Утім голова НЕЦ запевнив, що в даному разі боятись нема чого, адже «радіаційний фон зараз не є особливо небезпечним».
Станом на ранок 25 серпня рятувальники продовжують роботи з ліквідації пожежі. «Здійснюється проливання та спостереження окремих осередків тління лісової підстилки та сухих повалених дерев. На місці події в цілодобовому режимі працює штаб пожежогасіння», — повідомили в ДСНС.
Загалом, за підрахунками експертів, на початок серпня з початку року в зоні відчуження зафіксували 50 пожеж, котрі бушували на 400 га території, причому 70% загорянь виникли в результаті підпалу.