«Якби не волонтери — невідомо, що було б із нашою армією. Бо те, що дає держава — мізер», — неодноразово доводилося чути як від військових, так і від звичайних громадян. Проте, незважаючи на колосальну допомогу волонтерів нашій армії, Кабмін лише кілька днів тому офіційно прийняв і затвердив рішення щодо матеріальної допомоги помічникам армії. До цього моменту волонтери були поза законом і не мали підтримки від держави. «Ми як виконували свою роботу, так і виконуватимемо. Насправді ж ми це робимо задля хлопців на передовій. Образливо, звісно, що війна триває вже більше року, а ми ніхто для держави в офіційному плані. Дехто поклав життя під час виконання своєї волонтерської роботи, а Кабмін лише вчора прийняв це рішення. Але добре, що хоч зараз допомагатимуть сім’ям загиблих та тим, хто зазнав поранень», — коментує «УМ» волонтерка та очільниця фонду «Донбас — це Україна» Ірина Старовойт.
На сьогодні відомо, що Кабмін уже затвердив порядок і розмір виплат волонтерам. Їх здійснюватимуть лише у двох випадках: у разі загибелі або інвалідності волонтера. Інвалідність встановлюватимуть на підставі поранення, контузії, травми або каліцтва, отриманого під час надання волонтерської допомоги. У свою чергу, потерпілі або ж родичі загиблих отримуватимуть визначену суму коштів. Міністр соціальної політики Павло Розенко зазначає, що це рішення обговорювалося вже давно, адже «без волонтерського руху сьогодні вже важко уявити суспільне життя нашої держави». За інформацією пана Розенка, у разі смерті волонтера його сiм’я отримає 500 прожиткових мінімумів (на сьогодні це 609 тисяч гривень). А у випадку отримання інвалідності — від 150 до 250 прожиткових мінімумів, це 182-304 тисячi гривень, залежно від групи інвалідності.
Важливим моментом залишається й те, що рішення про призначення такої допомоги прийматиметься Міжвідомчою комісією, яку створено при Державній службі ветеранів війни та учасників АТО.