Впливова німецька газета «Франкфуртер Альгемайне Цайтунг» пише про розчарування серед частини українських політиків iз причини тиску лідерів Німеччини та Франції на український парламент iз метою зміни закону про децентралізацію влади згідно з побажаннями Росії. Віце-спікер українського парламенту Оксана Сироїд закидає канцлеру ФРН Ангелі Меркель та президенту Франції Франсуа Олланду, що 14 липня, безпосередньо перед першим голосуванням проекту закону про зміни до Конституції, якими передбачається децентралізація у країні, вони у телефонній розмові з главою парламенту Володимиром Гройсманом тиснули на нього, вимагаючи запровадження змін, які слугують винятково російським інтересам.
Сироїд сказала «Франкфуртер Альгемайне Цайтунг», що такі зміни дійсно були запроваджені та ухвалені Верховною Радою України. «Наші союзники накинули нам ці рішення», — заявила український парламентарiй iз проєвропейської фракції «Самопоміч». Запроваджена зміна, яку Сироїд називає «троянським конем», встановлює, що «форма місцевого самоуправління в окремих регіонах Донецької та Луганської областей встановлюється окремим законом». Депутат стверджує, що проект «окремого закону» вже існує і дає Москві все, що та хотіла: самоврядування для теренів під владою сепаратистів включно з власною міліцією та привілейованими відносинами з Росією. «Хто визнає за сепаратистами право на самоврядування та збройну владу ще до того, як Росія вивела свої підрозділи, той назавжди цементує впливи Москви у Східній Україні», — пояснила в інтерв’ю німецькій газеті Сироїд. «Тим самим Конституція України стає зброєю Росії», — додала вона. На її думку, поведінка Берліна та Парижа є порушенням права українців на самовизначення.
Автор матеріалу в «Франкфуртер Альгемайне Цайтунг» Конрад Шюллер підтверджує, що розмова Меркель та Олланда з Гройсманом дійсно відбулася напередодні голосування у Верховній Раді. Обоє «висловили задоволення з приводу включення фрагментів закону, які відповідають Мінським домовленостям», — написано на інтернет-сторінці прес-служби німецького уряду.
Німецька газета звертає увагу на побоювання українських політиків стосовно «тихої домовленості» з Росією ослабленого численними кризами Заходу. «Підтримка для України буде обмежуватися, гегемонічні зазіхання Росії будуть потихеньку визнаватися, а взамін президент Путін допоможе Заходу у розв’язанні конфліктів у Сирії, Ірані та Північній Кореї», — так Шюллер описує підозри та побоювання українців. Газета застерігає, що така позиція Заходу може спричинити розкол та занепад проєвропейських сил в українському парламенті. Ще перед голосуванням у липні президентського законопроекту про конституційні зміни, якими у країні передбачається широка децентралізація влади, частина депутатів висловлювала побоювання стосовно запису в документі про «самоврядний статус» на захоплених терористами теренах Донбасу і говорила, що на прийнятті таких змін до Конституції наполягають західні партнери України. Під час самого голосування у парламенті була присутня висока представниця американського Держдепартаменту Вікторія Нуланд.