Сотні тисяч протестувальників у Бразилії у минулий вихідний вимагали відставки президента Ділми Руссефф. На її адресу лунають звинувачення у повальній корупції та виникненні значних економічних проблем. Безробіття та інфляція нині охопили найбільшу економіку Латинської Америки, зазначає інформагенція «Франс пресс». Людей особливо збурив корупційний скандал довкола державної нафтової компанії Petrobras, у якому замішані члени провладної Партії трудящих. Розслідування щодо Petrobras розпочали ще в лютому, коли кількох керівників компанії і впливових політиків iз правлячої Партії трудящих, до якої належить і Руссефф, запідозрили у причетності до підписання сумнівних контрактів на загальну суму 22 млрд. доларів. Згідно з розслідуванням, деякі фірми нібито платили хабарі політикам iз правлячої партії, щоб ті допомогли їм отримати контракти з Petrobras. Ділма Руссефф очолювала раду директорів компанії Petrobras iз 2003-го по 2010 рік. Натомість і президент, й інші політики з Партії трудящих відкидають будь-яку участь у корупційних схемах.
Протести розпочалися у столиці країни — Бразиліа. Також натовпи мітингувальників зібралися у Ріо-де-Жанейро на відомому пляжі Копакабана. Поліція нарахувала загалом 137 тисяч учасників акцій, організатори заявляють про 225 тисяч. Велика акція протесту за участю приблизно 130 тисяч осіб розпочалася дещо пізніше в економічній столиці країни — місті Сан-Паулу. Дещо менші акції протесту відбулися ще в 200 містах країни, у 26 iз 37 штатів країни. Акції проходили мирно, багато мітингувальників одягли жовті футболки національної збірної, вигукували гасло «Ділма — геть!» і виконували національний гімн, повідомляє «Євроньюз». «Бразильські опозиціонери не є лідерами цього протесту. Тут немає опозиційних політиків на сцені. Так що це демонстрація людей, а не партій. Тут є і ліві, і праві, партія не має значення. Тут зібралися ті, хто прагне реальних змін, кому остогидла корупція та уряд брехунів!» — пояснив один iз мітингувальників.
Дві попередні демонстрації проти політики чинного президента відбулися в березні та квітні цього року і сумарно зібрали понад три мільйони людей. Попри те, що термін правління Ділми Руссефф спливає 2018 року, за її відставку, згідно з останніми опитуваннями, виступають 66% бразильців. Рейтинг пані президента впав до восьми відсотків — найнижчого рівня від часу її обрання главою держави 2011 року. Бразилія потерпає від зростання безробіття та інфляції, що спричинило найскрутнішу економічну ситуацію з 1990-х років. Заходи економії, запроваджені урядом задля утримання високого кредитного рейтингу країни, призвели до втрати підтримки населення та протистояння в парламенті.