В італійському парламенті встановлено рекорд — депутати подали понад 513 тисяч (!) поправок до одного-єдиного параграфа проекту змін до Конституції. Параграф цей стосується повноважень сенату. Уряд намагається обмежити політичну роль верхньої палати законодавчого органу і добитися, щоб у ній засідали лише представники регіонів. Проти таких змін, запропонованих кабінетом Маттео Ренці, виступає опозиція — від ультраправої «Північної ліги» та правої партії «Вперед, Італіє» колишнього прем’єра Сільвіо Берлусконі до ультралівих і популістського руху «П’ять зірок». Ці політичні угруповання відстоюють принцип виборності членів верхньої палати.
Під час засідання сенатської комісії з конституційних справ, яка працює над проектом закону, опозиційні фракції почали лавиною вносити поправки. Рекорд встановила сепаратистська «Північна ліга», яка представила 510 293 поправки із загальної кількості 513 449. Проти нової концепції верхньої палати виступає також група депутатів Демократичної партії, тим самим відкрито виступаючи проти реформ прем’єр-міністра Ренці. Ці демократи також вважають, що сенаторів мають обирати громадяни, а не делегувати регіони.
Глава уряду називає перебудову сенату однією з найважливіших реформ, які має намір провести. Італійські ЗМІ зазначають, що досі небачена ініціатива об’єднаних сил опозиції втопити закон у морі поправок обіцяє жорсткі баталії за майбутні конструкцію та форму сенату. На цей час у ньому засідають 315 парламентаріїв. Частина з них, як то колишні президенти та видатні представники науки і культури, мають статус довічних сенаторів, який надає чинний глава держави.