Просто Микола з Торонто

22.09.2004
Просто Микола з Торонто

У Миколи багато шанувальників, а особливо — дівчат.

      Ішов 1999 рік, Майклова розробка — сайт mydesktop.com та розроблений згодом зручний сервіс для здійснення закупівель через всесвітню мережу iнтернет buybuddy.com — став відправною точкою кількох прибуткових інтернет-проектів. Захоплення новітніми технологіями принесло мільйонний статок 17-річному українському юнакові. 

      Майклові дідусь та бабуся — з України. Батьки народилися у Канаді, навчалися в українській школі. Також  училися українською брат Майкла брат, сестра та сам Майкл. І першою мовою була саме українська, а не англійська.

      Сьогодні 21-річний канадець українського походження Михайло Фурдик  не на жарт переймається майбутнім. Отримати освіту, знайти роботу, винайняти власне житло, утримувати своїх близьких, — ці проблеми знайомі Майклу, як і кожній молодій людині, а маючи за плечима досвід надуспішного підприємця та відомого громадського діяча, він сміливо реалізовує своє бачення світлого майбутнього для багатьох уже на світовому рівні. Майкл — експерт, на якого, без перебільшення, полюють гіганти індустрії інформаційних технологій. У змаганні за прихильність цього українця найбільша фінансова потуга світу — Майкрософт — лише один із багатьох звитяжців.  Соціальний реформатор із Торонто Майкл знається на інформаційних технологіях та ролі молоді у створенні суспільства майбутнього, тому що вже упродовж декількох років є одним із визнаних лідерів молодіжного руху планети.

      Власний швидкий успіх підсилив бажання юнака допомогти іншим молодим людям використати переваги новітніх технологій. Це бажання Майкл зумів втілити, створивши TakingI TGlobal —  інноваційну мережеву спільноту, що об’єднує молодь від Непалу до Тихоокеанських островів. Мета «змови молодих» — досягти визнання молоді зацікавленою стороною у формуванні та здійсненні всесвітньої політики із ключових питань. Вирвавшись на кілька хвилин із гамору молодіжної конференції, двоє молодих канадців — Майкл Фурдик та Дженіфер Коррієро — вперше сформували концепцію, що зачарувала світ: талант та відповідальність виховуються і на відстані за допомогою iнтернету. Перші 8 місяців животіння проект тіснився у підвалі садиби Дженіфер.

      Шляхетний ризик молодого мільйонера виправдався стовідсотково. Майкл товаришує із найбагатшою людиною світу — Біллом Гейтсом, екс-прем'єром Канади — Жаном Кретьєном, а започатковану ним організацію підтримують найвпливовіші міжнародні інстанції, включно з урядами Швейцарії та Канади, Організацією Об'єднаних націй. Сьогодні TakingI TGlobal — знана далеко за межами Канади організація. Підтримуваний нею багатомовний сайт www. takingitglobal.org неодноразово виборював престижні нагороди та поєднує понад п'ятдесят тисяч людей у  200 країнах світу.

      Інтернет є унікальним інструментом для реалізації небувалої соціальної трансформації, запланованої Майклом, — виховання глобальної спільноти відповідальних лідерів майбутнього. Можливість миттєво спілкуватися, на його думку, має використовуватися для інформування молоді та надання їй важелів та знань, необхідних для вливу на найгостріші події.

      2001 року сайт www. takingitglobal.org став найвідвідуванішою інтернет платформою з обговорення серед молоді причин та наслідків терористичного нападу на Сполучені Штати; у 2004 році той самий сайт слугує вільному висловленню думок молоді Іраку та Афганістану з приводу війни проти тероризму на території їхнiх країн.  Це означає — відсутність виправдання за зволікання з дією, реакцією на те, що відбувається в світі.

      Названий міжнародним рейтингом серед «20 підлітків, що змінять світ», Майкл активно ділиться своїм досвідом із залучення молоді та феномену «Інтернет Покоління», виступаючи як експерт та промовець перед найрізноманітнішими аудиторіями: школярами, чільниками комерційних колосів та урядом Сполучених Штатів Америки.

      Канадський вундеркінд оточений увагою північноамериканських медіа. Про нього та очолювані ним організації писали журнали «Таймс» та «Бізнес Уїк»; він ставав героєм рейтингових телевізійних шоу та програм.  Варто дослухатися до порад людини, чия думка заслужила  на увагу Білла Гейтса. «Я гадаю, що TakingITGlobal приведе до появи  свідоміших та відповідальніших глобальних лідерів у майбутньому, — пояснює кореспондентам  «УМ» українець свої засади. — На мою думку, найціннішим умінням для молоді нині є вміння володіти інформацією та знаннями, що прислужаться в організаторській діяльності, — необхідно вміти розпізнавати й обробляти величезні обсяги даних! Впорядковувати цю інформацію в корисний спосіб!».

      Спільно з однодумцями Майкл примудряється поєднувати непоєднуване: освіту з надважливих питань, таких як подолання бідності, інтригуючі мистецькі проекти та реальний вплив на міжнародну політику. TakingITGlobal є партнером 6 агенцій ООН та визнаним консультантом із молодіжних питань.  Молодь приваблює можливість винести свої ініціативи на обговорення, миттєво знайти партнерів — ось у чому унікальність та популярність цієї організації та інтернет-порталу! Переважно членами TakingITGlobal є молоді лідери: письменники, політики, журналісти на всій планеті. А минуло лише 5 років від заснування.

      Керуючи потужною міжнародною організацією, що постійно зростає, цей 21-річний юнак отримав цінний досвід, яким задарма ділиться лише з молоддю: «Я впевнений, що найкращою порадою буде найбільшу увагу приділяти особистостям та розвитку організацій, знаходити шляхи стовідсотково презентувати цінність роботи, що веде молодь, зацікавленим сторонам, якi готові підтримати таку роботу. Саме демонструючи цінність власних ідей та здобутків, молодь зможе залучати потрібні ресурси. Найбільша проблема для молоді взагалі — це залучення коштів, адекватних потенціалу ідей, що продукують молодіжні організації».

      Цінність власних ідей Майкл зумів презентувати усьому світові — авторитетний американський рейтинг назвав його «співтворцем світу високих технологій, у якому живе сучасне людство».

Олексій КУЗЬМЕНКО,

Марина БОБРОВСЬКА.

  • Голодомори й лихоліття «мами за законом»

    Іде другий десяток літ, як немає з нами дорогої для мене людини — Євдокименко Ірини Пилипівни, матері моєї дружини, а по-простому — тещі (або, як прийнято в англійців, mother-in-law, «мами за законом»). Народилася вона у 1910 році. >>

  • Ноги замість мотора

    30-річний черкащанин Олексій Ганшин ніколи не мав автомобіля і навіть не хоче його купувати. Бо в нього є веломобіль. Олексій не просто любить на ньому подорожувати, він власноруч будує ще й лежачі велосипеди. У планах народного умільця — власна велосипедна фірма на зразок тих, що працюють у Європі. >>

  • За ним сумує місто...

    Сьогодні — 9 днів, як пішов із життя Ігор Калашник, політик, громадський діяч Черкащини, доктор економічних наук, заслужений будівельник України, лауреат загальноукраїнського рейтингу професійних досягнень «Лідер України», депутат Черкаської міської ради кількох скликань і багаторічний друг нашої газети. Йому було лише 55 років. Раптова і трагічна смерть шокувала всіх, хто знав Ігоря Миколайовича. >>

  • «Я давно вже став українським націоналістом»

    Ще жоден художник тему сучасної українсько-російської війни досі не втілював настільки масштабно, як 53-річний художник iз Дніпропетровська Сергій Чайка. Його нова картина вражає грандіозністю, насиченістю образів українських героїв, серед яких у центрі постає Надія Савченко. >>

  • Не в грошах щастя

    Звістка про те, що Василю Пилці з Кривого Рогу замовили портрет короля Кувейту, нещодавно була розповсюджена багатьма ЗМІ як неабияка сенсація. Особливої ж пікантності додавало те, що українському майстру гравюри на склі за таку роботу ніби мають заплатити гонорар у сумі річного бюджету України. >>

  • «Ми такі люди — співати вміємо, а балакати не дуже!»

    Більше 30 років поспіль українська народна пісня допомагає черкаській родині Карпенків на їхньому життєвому шляху. Саме пісню та музику Ніна Петрівна i Володимир Михайлович називають тим джерелом натхнення, яке підтримує, дає сили і дарує настрій. І тоді як добре на душі, і тоді як важко. >>