Уперше американський журнал «Форбс», який відомий, зокрема, й тим, що укладає щороку рейтинги найбагатших та найвпливовіших людей світу (ці рейтинги є своєрідним орієнтиром для світової спільноти), звернув свої погляди до найсильнішої частини «слабкої статі», тобто назвав 100 найпотужніших жінок планети. У списку — надмір американок, що, з одного боку, може говорити про начебто упередженість укладачів рейтингу, але, з іншого боку, свідчить про те, що жінки мають дуже сильні позиції у політиці та економіці США — держави, котра, як не крути, є законодавцем усієї міжнародної політики. Окремо слід зазначити, що сотня «Форбса» формується, враховуючи титул кандидатів, їхній послужний список, обсяг економічної сфери, на яку претендент (претендентка) має вплив, важлива також кількість згадок про цю особу в пресі за останній рік.
Отже, сотню найвпливовіших жінок планети очолила радник з національної безпеки президента США Джорджа Буша Кондоліза Райс. 49-річна незаміжня Райс стала першою чорношкірою жінкою-радником адміністрації американського президента. За її активної участі розроблялася, зокрема, операція США в Афганістані та Іраку. Ефективність операцій сумнівна, але відомість і вага Райс у будь-якому разі незаперечні. Пані Кондоліза є живим втіленням слогану про США як «країну рівних можливостей», де за бажання і вміння можна досягти значних суспільних висот. Свій головний принцип Райс засвоїла ще в дитячі роки завдяки батькам, які частенько повторювали: «Ти можеш виявитися неспроможною дотягнутися до гамбургера у «Вулуорті», але президентом США ти стати можеш», цитує фрагмент із біографії радниці Буша сайт Інституту масової інформації.
Відразу за лідеркою рейтингу «Форбс» іде китаянка Ву Йї, член політбюро і віце-прем'єр-міністр уряду КНР — найвпливовіша жінка у країні з 1,3-мільярдним населенням. Її називають «залізною леді Китаю». Що ж до іншої «залізної леді», завдяки якій це словосполучення й увійшло в міжнародну політичну лексику — Маргарет Тетчер, то вона хоч зараз і на пенсії й за місяць відзначить своє 80-річчя, але вагу має досі неабияку. Про це свідчить і те, що британська легенда посідає у списку «Форбс» 21-ше місце.
Третьою шанований журнал називає 57-річну Соню Ганді, главу потужної в Індії Партії Конгресу, вдову Раджива Ганді, застреленого в 1991 році індійського прем'єр-міністра. Соня народилася в Італії, але, попри це, набрала шаленої популярності, приїхавши до Індії вже замолоду, саму себе вона називає індускою і забуває, що колись була іноземкою.
Далі в рейтингу йдуть дружини американських президентів — відповідно, нинішнього, 57-річна Лора Буш, та колишнього, 56-річна Хілларі Клінтон. Шосту та сьому сходинку займають американські судді — 74-річна Сандра Дей О'Коннор з Верховного суду США та її колега з цієї ж інституції 71-річна Бейдер Гінзбург.
На восьме місце рейтингу найвпливовіших жінок планети пробилася президент найбільшої ісламської країни світу — Індонезії — Мегаваті Сухарнопутрі. Вона має нині 57 років, а до влади в державі з населенням у 220 млн. чоловік прийшла в 2001 році. «На п'яти» Сухарнопутрі наступає філіппінка Глорія Аройо, також 57-річна. Аройо стала другою в історії Філіппін жінкою-президентом. Сьогодні її ім'я шановане у світі великою мірою і завдяки позиції Аройо щодо війни в Іраку: президентка вирішила вивести малочисленний контингент філіппінців з Іраку, аби врятувати життя захоплених терористами своїх співвітчизників.
Закриває першу десятку найуспішніших леді світу виконавчий директор комп'ютерного гіганта, базованого у США, Hewlett-Packard — Карлот Фьоріна.
Нижче в рейтингу — кого тільки немає, а щонайбільше — керівників великих корпорацій, телеведучих і родичів державних мужів, як, приміром, донька італійського прем'єр-міністра і магната Марина Берлусконі.