Як і слід було чекати, Росія все ж використала своє право вето на голосуванні у Раді Безпеки ООН за резолюцію зі створення Міжнародного трибуналу для розслідування катастрофи Боїнга. Незважаючи на те, що «за» проголосували аж 11 країн (утрималися три — Китай, Ангола і Венесуела), єдине «проти» від Росії заблокувало прийняття резолюції. Через те, що РФ є постійним членом Радбезу, на документ було накладено вето.
За словами представника Росії при ООН Віталія Чуркіна, країна проголосувала «проти», бо вважає, що ця подія не є загрозою міжнародній безпеці, як раніше зазначалося у проекті резолюції. Більше того, представник запевнив, що винесений на голосування текст «був позбавлений будь-якої правової та прецедентної основи. Автори проекту відмовилися діяти в дусі співробітництва, поставили його на голосування, наперед знаючи, що це не призведе до позитивних результатів».
Звісно, провал проекту викликав хвилю обурення з боку країн-ініціаторів. Зокрема, міністр закордонних справ Нової Зеландії, головуючий в РБ ООН Мюррей Маккаллі висловив жаль із приводу провалення голосування і наголосив, що його країна послідовно виступає проти права вето в РБ ООН: «Рада Безпеки сьогодні цим голосуванням підвела сім’ї і друзів загиблих і підвела себе... Нездатність узгодити механізм розслідування трагедії комерційного рейсу — це серйозний сигнал для світу, адже Рада Безпеки взяла на себе зобов’язання підтримувати мир у світі».
Висловили своє незадоволення діями росіян й українські представники. «Факт блокування Росією резолюції Ради Безпеки ООН зі створення міжнародного трибуналу багато про що сказав міжнародній спільноті», — прокоментував на своїй сторінці у «Фейсбуцi» Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.
Утiм є механізм, котрий може вирішити проблему з резолюцією. «Рада Безпеки може позбавити країну права вето, — заявив співдиректор програм iз міжнародної безпеки українського Центру Разумкова Олексій Мельник. — У 50-х роках був прецедент, коли країна, яка мала право вето, була позбавлена цього права».
Водночас світова спільнота покладає великі сподівання на те, що ситуація вирішиться, коли міжнародні експерти опублікують остаточний звіт, який розставить усе на свої місця. Тоді головний аргумент російської дипломатії, що міжнародний трибунал — передчасний, просто розіб’ється, переконаний міністр закордонних справ України Павло Клімкін. «Одним із головних своїх аргументів проти створення трибуналу Росія називає його передчасність. Уявіть, що говоритимуть представники РФ за два місяці, коли буде готовий остаточний і повний звіт? Аргументи Росії будуть зметені!». Міністр також зазначив, що разом із колегами з усього світу розробляє інші юридичні підходи до притягнення винних до відповідальності.