Попереднє слухання у справі української льотчиці пройшло в режимі повної бойової готовності. От тільки невідомо, хто кого і від кого захищав чи, може, не захищав. Територію навколо Донецького міського суду Ростовської області перевіряли кінологи, будівлю оточили озброєні снайпери та представники ОМОНу. Хоч журналістів до залу суду й не допустили, правоохоронці ретельно перевіряли їхню акредитацію та редакційні посвідчення. Вирушив до суду з бронежилетом і захисник льотчиці Марк Фейгін. Водночас у Росію не приїхала сестра Надії, а представники Генконсульства України, попри свою присутність, не потрапили до зали судових засідань.
Сторона захисту українки підготувала низку клопотань до суду. «Постараємось, попри отримані відмови, змінити підсудність. Ми повинні вирішити низку дуже суттєвих питань, наприклад, щодо відвідувань Савченко — тепер для цього необхідне рішення суду. І найголовніше, на яку дату буде призначено перше відкрите судове слухання. У нас із цього приводу є свої міркування, які ми поки не хочемо оприлюднювати», — каже адвокат української льотчиці Марк Фейгін. На жаль, на момент верстки номера інформації про перебіг судового засідання не було. Утім захист Надії не приховує: швидше за все, суд завершиться обвинувальним вироком, тому адвокати закликають світову громадськість не припиняти тиску на Кремль.
Напередодні адвокати українки оприлюднили чергові докази її невинуватості з підтвердженням того, що Савченко потрапила в полон до бойовиків iще до загибелі російських журналістів. За словами захисника Іллі Новікова, слідство вилучило ці записи, оскільки вважає, що за цим відео неможливо визначити точний момент, коли Савченко опинилася в полоні. Втім українські експерти встановили на одному з кадрів за кутом падіння тіні час, коли був записаний цей кадр. При аналізі цих відеофрагментів було визначено, що Савченко була в полоні вже о 10.30 ранку. Попри очевидні докази, російське слідство їх до справи не долучає.
Тим часом Генеральна прокуратура України висунула звинувачення семи російським громадянам — службовцям і вищим посадовим особам — у скоєнні злочину щодо української громадянки Надії Савченко. За словами заступника Генпрокурора Юрія Столярчука, запит про правову допомогу для повідомлення про підозру буде направлено до генпрокуратури РФ у відповідності з міжнародними договорами у зв’язку з розслідуванням в Україні кримінальних проваджень. Серед підозрюваних є й високопоставлений чиновник МЗС РФ, якого підозрюють у навмисному сприянні тому, «що Савченко свого часу не було звільнено з-під варти».