Від мігранта до терориста

28.07.2015

Прем’єр-міністр Угорщини вважає наплив нелегальних мігрантів у Європу небезпечним з точки зору зростання терористичної загрози. Як повідомляє «Євроньюз», Віктор Орбан переконаний, що екстремісти проникають до ЄС у натовпах біженців. Цим твердженням очільник угорського уряду обґрунтовує потребу будівництва муру на кордоні з Сербією.

Виступаючи у Румунії, Орбан заявив: «Існує чіткий зв’язок між прибуттям нелегальних мігрантів до Європи та поширенням тероризму. Це очевидно в англосаксонських країнах, але інші це заперечують. Нещодавно американський посадовець у галузі безпеки, перебуваючи в Угорщині, підтвердив, що зв’язок між цими двома тенденціями — незаперечний. Очевидно, що ми не можемо відфільтрувати вороже налаштованих терористів із величезного натовпу мігрантів». Також Орбан, якого в Євросоюзі жорстко критикують за недотримання деяких правил ЄС і недемократичність, назвав наплив нелегалів причиною зростання безробіття та злочинності в Західній Європі. І зазначив, що саме загострення проблеми нелегальної міграції призводить до зростання підтримки ультраправих партій.

Угорська влада зводить на кордоні з Сербією мур заввишки 4 метри і протяжністю 175 кілометрів, аби запобігти потраплянню в країну біженців. Більшість із них є вихідцями з Афганістану, Іраку, Сирії та низки країн Африки. Цього року Угорщина зареєструвала вже 80 тисяч прохань про надання притулку. За увесь минулий рік до країни прибуло 43 тисячі мігрантів.

Бензину у вогонь доливає Брюссель, який наполягає на встановленні для країн-членів ЄС квот із прийому конкретної кількості нелегалів, які проникають у Європу. У зв’язку з цим, скажімо, польські націоналісти зібралися позавчора на Замковій площі у Варшаві протестувати проти мігрантів із Близького Сходу та Північної Африки. Польський уряд погодився прийняти 2 тисячі біженців, щоб полегшити навантаження на країни Південної Європи, куди ті прибувають, перетинаючи Середземне море.

А ТИМ ЧАСОМ...

Міністерство закордонних справ Румунії звинуватило прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в ревізіонізмі. Таку реакцію викликало те, що Орбан розмістив на своїй сторінці в мережі «Фейсбук» зображення емблем із картою та геральдикою «Великої Угорщини». Як повідомляє «Рейтер», відповідні зображення з’явилися на сторінці угорського прем’єра після того, як минулої суботи він відвідав Трансільванію — область на північному заході Румунії, яка до 1920 року входила до складу Угорщини. Зокрема, Орбан виклав фото металевих емблем і дерев’яних бейджів із гравіюванням карти, прапорів і геральдики «Великої Угорщини», які продавалися в Трансільванії, підписавши їх так: «Для нас це Європа на кону».

«На жаль, лише через день після того, як він закликав до прагматизму і виступав за «результативні» румунсько-угорські відносини, глава уряду Угорщини Віктор Орбан опублікував зображення із символами Великої Угорщини. Просування цих ревізіоністських символів особисто прем’єр-міністром є абсолютно неприйнятним», — наголошується в заяві, поширеній з цього приводу румунським МЗС.

Водночас в уряді Угорщини наголошують, що на фото зображені «винятково історичні символи». «Не може бути поставлено під сумнів, що ці реліквії належать до історії Угорщини», — заявив прес-секретар уряду Золтан Ковач в інтерв’ю «Рейтер», наголосивши, що в Будапешті «абсолютно не розуміють, у чому проблема».

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>