Підкорити найвищу гору Європи — Монблан — віднедавна стало значно легше. Завдяки канатній дорозі, прокладеній від підніжжя «Білої гори» до майданчика на висоті 3500 метрів, більшу частину шляху тепер можна подолати, не докладаючи жодних зусиль. Щоправда, аби дістатися самої вершини, яка височіє на 4810 метрів над рівнем моря, все ж доведеться ще трохи попітніти.
Від ідеї доставляти туристів на сам пік відмовилися з огляду на потенційну загрозу життю і здоров’ю людей, а також надмірну вартість проекту. «Небесну дорогу» прокладено з італійського боку гори в районі долини Аоста. Місцеві мешканці вже охрестили її «восьмим чудом світу».
Гірську станцію збудовано на вершині піку Пунта Хелброннер на кордоні Італії і Франції, що входить у масив Монблан. На верхній станції підйомника туристи можуть не лише помилуватися приголомшливим краєвидом із відкритої оглядової тераси, а й відвідати невеликий музей, в якому виставлені на огляд кристали та мінерали, видобуті з масиву Монблан при прокладанні дороги. «Станція стоїть на потужному фундаменті. Ми використали для будівництва спеціальне скло, яке здатне витримати потужні пориви вітру. Навіть оглядова тераса може витримати шквали з швидкістю вітру 200 кілометрів на годину», — наголошує інший розробник проекту Марко Петрелла.
Цю канатну дорогу будували чотири роки, на будівництві були задіяні 500 робітників та інженерів. Їм часто доводилося працювати при температурі -25 градусів за Цельсієм. На реалізацію проекту витрачено 105 мільйонів євро, але ці кошти мають швидко окупитися. Адже інтерес до нової канатної дороги величезний, а квиток на неї — не з дешевих. За подорож туди й назад доведеться викласти 45 євро. Для тих, хто готовий після підйому спуститися пішки, вартість квитка в один бік — 33,5 євро.