Літня спека виснажує майже всю Європу. Найвищі температури — на півдні континенту, але не лише традиційно в Італії, а й на Балканах, де температура повітря сягає +40 за Цельсієм. У сербському Белграді ртутний стовпчик минулої неділі показував +39. Синоптики попереджають, що така спека протримається більшу частину цього тижня. Громадян просять залишатися у затемнених приміщеннях із кондиціонуванням повітря та пити багато рідини.
Подібна погода встановилася також у Румунії. У шести регіонах країни оголошено так званий помаранчевий стан погодної тривоги. Сприйняття спеки ускладнює висока, понад 80-відсоткова, вологість повітря.
Зіткнення гарячих та прохолодних фронтів викликають природні катаклізми. Місцевістю Фірміні у Франції (департаменті Луара) пронеслося потужне торнадо, завдавши великих збитків. Сильний смерч легко піднімав у небо навіть вантажівки. Але бурі у Франції не означають похолодання. З понеділка і впродовж кількох наступних днів температура утримуватиметься на рівні тих самих +40.
Минулої неділі різкі бурі, зливи та шторми зі швидкістю вітру до 100 кілометрів за годину пройшли Польщею. Повалені дерева, розчавлені ними автомобілі, зірвані дахи та півмільйона знеструмлених будинків — такий їх результат. А на додаток — колапс залізничного та дорожнього транспорту. Пожежники, швидка допомога та рятувальні загони виїздили за викликами у 5800 випадках. Одна жінка загинула у власному авто, на яке впало дерево. Бурі виникли внаслідок зіткнення двох повітряних фронтів: на півдні Польщі було +34, а на півночі — +18-20. У країні оголошено третій, найвищий, рівень погодної загрози.
Такі погодні аномалії останніми роками повторюються майже щоліта. Клімат на Землі стрімко змінюється, попереджають дослідники Американського метеорологічного товариства. У щойно оприлюдненому щорічному звіті про стан клімату планети вони доводять, що минулий, 2014, рік був найспекотнішим за всю історію метеорологічних досліджень, а температура світового океану зросла до тривожних показників.
Звіт укладено на підставі даних понад 400 науковців із 58 країн світу. За базовий було взято рівень світового океану станом на 1993 рік. Відтоді він підвищився на 7 сантиметрів, переважно за рахунок танення льодовиків Північного та Південного полюсів.