Рівно рік тому у страшній авіакатастрофі, коли злощасна ракета зустрілась із літаком «Боїнг 777», загинуло майже 300 людей. Рік міжнародні експерти намагалися з’ясувати, дії з української чи російської сторін призвели до катастрофи, збираючи докази і проводячи розслідування. За цей час експерти кілька разів припускали, що провина за смерть стількох людей лежить саме на російській стороні. І днями ця версія підтвердилась.
Голландські слідчі нарешті закінчили свою кількасотсторінкову доповідь, у якій похвилинно розписано політ рейсу MH17, вказано точний тип ракети і траєкторію її польоту, повідомив телеканал CNN. А найголовніше, телеканал стверджує: в доповіді чітко вказано, що територію, з якої запустили ракету, контролювали проросійські сепаратисти. Окрім цього, частина вини покладається й на авіакомпанію Malaysia Airlines за те, що вона не відмінила маршрути своїх літаків над небезпечною зоною.
Однак ця доповідь іще не опублікована офіційно, а є лише «чернеткою» тієї доповіді, фінальна версія якої має бути опублікована у першій половині жовтня 2015 року.
Водночас слідчий комітет Росії заявив, що звинувачення безпідставні, адже у них, мовляв, є докази, буцімто малайзійський «Боїнг» був збитий над Донбасом ракетою типу «повітря-повітря» і до того ж — ракетою не російського виробництва. «Що стосується пріоритетної версії, то у нас є дані, засновані на результатах експертиз, що літак був збитий ракетою типу «повітря-повітря», більше того, експерти припускають, що встановлений тип ракети — неросійського виробництва», — заявив спікер слідчого комітету Володимир Маркін. Речник послався на свідчення українського військового авіамеханіка Євгена Агапова, який зараз перебуває у Росії, згідно з якими чоловік нібито був свідком, як у день збиття літака пілот українського штурмовика Су-25, що повернувся з польоту без однієї ракети, злякано говорив, що «літак опинився не в той час і не в тому місці». Втім українська сторона постійно спростовує цей закид, зазначаючи, що в той день бойові літаки не полишали своїх стоянок узагалі.
Тим часом родини 18 загиблих пасажирів літака подали позов проти колишнього «міністра оборони» «ДНР» Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) з вимогою компенсації 900 млн. доларів. Позивачі впевнені, що саме Гіркін-Стрєлков, діючи з дозволу чи за наказом Кремля, керував операціями, внаслідок однієї з яких і збили «Боїнг», заявив адвокат родичів жертв трагедії Флойд Уїснер і додав, що основною метою позивачів є тиск на Росію, аби вона співпрацювала з міжнародним трибуналом. Окрім цього, подано позов до суду й проти авіакомпанії Malaysia Airlines, яку звинувачують у халатності при плануванні курсу літака над охопленим збройним конфліктом сходом України.