Ситуацію у зоні АТО військові аналітики називають «стабільно напруженою». Бойовики продовжують нарощувати інтенсивність обстрілів і здійснюють усе нові й нові провокації вздовж усієї лінії розмежування. За даними прес-центру АТО, у середу російсько-терористичні угруповання близько 90 разів обстріляли українські позиції. Близько 60 iз них відбулося з 18-ї по 24-ту годину. При цьому 33 рази застосовувалася заборонена Мінськими домовленостями зброя.
«Під щільним вогнем проросійських бандформувань були позиції сил АТО в районах Авдіївки, Новгородського, Верхньоторецького, Опитного, Кірова, Першого травня, Ленінського, Миколаївки-2, Майорська, Старогнатівки», — повідомив речник АТО Дмитро Гуцуляк. За його словами, у середу близько дев’ятої вечора від 152-мiлiметрових снарядів артилерії бойовиків постраждало село Кодема Артемівського району Донецької області. Унаслідок цього навмисного і показового обстрілу загинули мирні мешканці села. Обстрілів із боку незаконних збройних формувань зазнали також житлові квартали населених пунктів Ленінське, Майорськ та Миколаївка.
Жоден з українських військовослужбовців за добу не загинув, 11 бійців отримали поранення, — повідомив на брифінгу речник адміністрації Президента з питань АТО Олександр Мотузяник.
На приморському напрямку стрілецьку зброю і гранатомети АГС застосовували в районі Талаківки і Широкиного. На Луганщині гатили по Щастю, Новотошківці, Катеринівці, Золотому, Кримському, Сокольниках і Трьохізбенці. Там спеціалісти групи «Інформаційний спротив» зафіксували постріли з «градів», 120 i 82-міліметрових мінометів та всіх видів піхотного озброєння.
Терористи продовжують отримувати підтримку технікою з боку Росії. Як повідомлялося раніше, більшість незаконних вантажів перевозить Російська залізниця. Українська сторона вирішила дати правову оцінку діям підприємства. За словами координатора групи «Інформаційний спротив», народного депутата Дмитра Тимчука, спеціалісти «ІС» зібрали докази і дали приблизні кількісні оцінки стосовно перевезення на окуповані території Донбасу озброєння, важкої техніки і боєприпасів для «ДНР» та «ЛНР». Ці дані передали до СБУ.
«На жаль, на даний момент в СБУ дійшли висновку, що (цитата з офіційної відповіді) в моєму «депутатському зверненні не міститься достатніх підстав, передбачених статтею 214 Кримінального процесуального кодексу України, для внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення кримінального злочину», — написав на своїй сторінці у «Фейсбуцi» Дмитро Тимчук. Попри це, він обіцяє подовжувати збирати докази і зрештою добитися реакції на таку допомогу терористам як в Україні, так і на міжнародному рівні, в гаазькому суді.