Після успішного початку роботи нової патрульної поліції на вулицях столиці на нових поліцейських чекають і в інших містах України. Проте через великий ажіотаж серед бажаючих стати копами, заступниця міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе вирішила продовжити відбір до нової поліції.
Таким чином в Одесі, Львові та Харкові конкурс до лав поліцейських триватиме ще майже три тижні, до 7 серпня. Як заявила пані Згуладзе, яка позавчора презентувала нову патрульну поліцію в Одесі, таке рішення було прийняте задля того, щоб відібрати кращих з найкращих. Після презентації нової поліції пані Згуладзе, радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко та новий начальник патрульної поліції Києва Олександр Фацевич поспілкувалися з майбутніми патрульними Одеси та відповіли на їхні питання.
Важливо, що після проходження навчання на вулиці Одеси вийдуть близько 800 поліцейських. Окрім цього до «перлини біля моря» вже приїхали інструктори з Сан-Франциско (Каліфорнії), щоб передати свій досвід українським колегам. «Якщо ми зможемо надати хороших тренерів, то зможемо отримати й якісно підготовлених поліцейських», — зазначила перший заступник міністра внутрішніх справ. Також Ека Згуладзе розповіла, що програма навчання для одеських поліцейських врахує усі тонкі моменти, які були виявлені в Києві. «Ми організуємо додаткові курси водіння. Хоча заради об’єктивності я маю сказати, що водити ці машини не так просто, як здається. Гібридні машини настільки тихі, абсолютно не чуєш мотор, це ускладнює відчуття контролю над автомобілем. Ми приділятимемо цьому додаткову увагу. Також посиленої уваги потребують питання оформлення ДТП».
Тому ідеалізувати роботу патрульної поліції поки зарано, оскільки наступного тижня з поліції Києва будуть звільнені перші співробітники, які не виправдали наданої їм довіри, розповіли в МВС. А от мешканці столиці, незважаючи на дві ДТП, у які потрапили нові патрульні, все одно їм довіряють і зазначають, що на вулицях стало безпечніше. «Усі ми люди і можемо помилятися. Думаєте, що раніше було менше ДТП? Просто про них не говорили, — коментує «УМ» киянка, колишня співробітниця МВС Марія Остапенко. — Нові патрульні принаймні викликають набагато більше довіри, ніж даішники».
Нагадаємо, що 2 липня парламент України ухвалив закон про створення Національної поліції, який ще має підписати Президент. Нова патрульна служба є одним із нововведень, запропонованих концепцією реформування МВС. Перехід до нової форми патрулювання триватиме, як прогнозують, до півроку, крім Києва, патрульна служба буде впроваджена і в інших містах країни.
У соціальних мережах люди активно постять фото з поліціянтами і пишуть про ситуації, у яких нова патрульна поліція їм допомагала: «Мене дуже дратувало те, що в метро торгували фруктами. Тому я зателефонувала до поліції на номер «102» і попросила, щоб у вестибюлі на станції метро «Дорогожичі» перестали продавати не перевірені ніким полуниці та черешні. Наступного дня ситуація була вирішена і ніхто вже нічого не продавав. Відслідковую ситуацію щодня і можу впевнено сказати, що більше там ніхто не торгує», — написала у «Фейсбуці» журналістка Вікторія Нишпорук. До речі, після того, як у соціальних мережах почали обговорювати і критикувати «Інстаграм» нової поліцейської Людмили Мілевич, яка виставила фото в купальнику з відпочинку на дорогих курортах та користувалася машинами класу люкс, українки вирішили підтримати поліціянтку і створили флешмоб у «Фейсбуці», де виставляють також свої відверті фото у купальниках. А українська журналістка Тетяна Даниленко у своєму «Фейсбуці» написала: «А де таке написано, що якщо людина — красива, то вона неодмінно має бути утриманкою і не мати жодних амбіцій? Чи це банальні заздрощі? І головне: чому «міцні господарниці» з метровим начосом на голові, декольте до пупа, в картатих костюмах і з диким макіяжем мають моральне право займати посади, а молоді і красиві хлопці й дівчата — ні?».