У Каїрі поховали відомого голлівудського актора Омара Шарифа, який запам’ятався глядачам передусім ролями у фільмах «Лоуренс Аравійський» та «Доктор Живаго». 83-річний Шариф помер минулої п’ятниці від інфаркту, хоча до цього довгий час потерпав від хвороби Альцгеймера, повідомляє телеканал «Аль-Арабія».
Омар Шариф був одним із нечисленних арабських акторів, яким вдалося досягти слави у Голлівуді. Він походив із християнської лівансько-сирійської родини й при народженні отримав ім’я Мішель Демітрі Шадхуб. Але 1955 року прийняв іслам, щоб одружитися з партнеркою по фільму «Пекуче сонце» актрисою Фатен Хамамою. Через 19 років вони розлучилися й Шариф більше ніколи не був в офіційному шлюбі.
Окрім численних єгипетських, Омар знявся у більш ніж 30 англомовних фільмах, тричі отримував нагороду «Золотий глобус», номінувався на «Оскара». Двері до світової кар’єри йому 1962 року відчинив британський режисер Девід Лін, давши єгипетському актору роль у своїй епічній стрічці «Лоуренс Аравійський». Фільм було відзначено сімома «Оскарами», але Шарифу дісталася лише номінація за найкращу роль другого плану (за неї ж він отримав «Золотий глобус»).
Красеню зі східною зовнішністю щастило й на партнерок по зйомках. У «Докторі Живаго» його кохану Лару зіграла британська зірка Джулі Крісті, у «Кумедній дівчині» (1968) режисера-класика американського кіно Вільяма Уайлера він знімався з Барброю Стрейзанд. Шариф також був капітаном Немо в екранізації «Таємничого острова» Жуля Верна (1973). За роль у фільмі французького режисера Франсуа Дюпейрона «Пан Ібрагім і квіти Корану» (2003), в якому розповідається про дружбу єврейського хлопця і старого купця-мусульманина, актор здобув нагороду кінофестивалю у Венеції та головну французьку кінопремію «Сезар». У Венеції Шарифа також відзначили «Золотим левом» за життєвий внесок у кіно (а це понад 100 ролей).
Окрім кіно, пристрастю всього життя Омара Шарифа був бридж. Актор видав на тему цієї гри кілька книг, а також писав статті про бридж у газеті «Чикаго триб’юн». У 1990-х роках навіть була у продажу комп’ютерна гра «Бридж Омара Шарифа».