«Народного Президента» почула вся Україна

21.09.2004

      Побачити Віктора Ющенка на загальнонаціональних телеканалах без уїдливих коментарів вірних справі «темників» дикторів можна тільки в один спосіб — переглядаючи політичну рекламу. Щоправда, й тут без «коментаторів» не обійшлося: телевізійники примудрилися «абсолютно випадково» обрамити ролики опозиційного кандидата рекламними виступами різноманітної кандидатської дрібноти, яка замість вихваляти власні достоїнства, займається суто «наїздами» на лідера «Сили народу». Тож не дивно, що 18 вересня з нетерпінням чекали всі, кому остогидла брехлива «картинка» в «ящику»: суботнього вечора в рамках безпрецедентної акції «Разом переможемо» кожен бажаючий (теоретично) міг побачити й почути слово Ющенка вживу: виступ В.Ю. на Європейській площі Києва в прямому ефірі транслював «5-й канал». Звісно, приймати сигнал єдиного «каналу чесних новин» з відомих причин може далеко не кожен телевізор, однак цей момент організатори акції також врахували: на центральних площах багатьох міст у всіх куточках України були розташовані великі екрани, що демонстрували ту саму трансляцію зі столиці. До цих «вікон правди», як охрестили їх глядачі, прийшли понад півмільйона українських громадян. Але почути народного кандидата в президенти вдалося не всім.

      Як повідомляє власний кореспондент «УМ» у Дніпропетровську Сергій Довгаль, людей у рідному місті Леоніда Кучми на акцію зібралося багато. Настрій учасникам заходу не змогли зіпсувати навіть кілька десятків молодих людей, організованих «Партією регіонів», які скупчилися поруч із гаслами на підтримку Віктора Януковича. Поспілкувавшись із представниками «Нашої України» та Блоку Тимошенко, дніпропетровці приготувалися до «зустрічі» з Віктором Ющенком, однак саме цієї миті раптом згас екран.  З'ясувалося, що «диверсію» було зроблено за вказівкою командира однієї з військових частин, де місцеві організатори акції «Разом переможемо» орендували генераторну пересувну електростанцію. Обурені люди оточили «диверсанта», і той під дружні вигуки «Ганьба!» накивав п'ятами. Зрештою установку таки вдалося запустити — в натовпі знайшовся фахівець, який розбирається в таких агрегатах. Однак було вже пізно: телеміст добіг свого кінця. Однак ворожі капості лише довели силу прихильників Ющенка, адже після того, як на майдані згасло світло й мітинг продовжувався в темряві, його учасників побільшало майже вдвічі.

      А от у Харкові віртуальне спілкування народу з Віктором Андрійовичем відбулося, попри всі спроби йому завадити. Уночі напередодні трансляції невідомі нападники рознесли вщент агітаційну медіа-установку, проте команда Ющенка терміново відремонтувала машину й відновила технічне обладнання. Але й на цьому перешкоди не скінчилися: харківська міліція намагалася перешкодили руху агітаційного авто до центральної площі міста, блокуючи проїзд. Як повідомляє прес-служба центрального штабу В.Ю., працівникам медіа-комплексу довелося буквально на руках виносити машини з мигалками, звільняючи дорогу. Завдяки їм близько чотирьох тисяч харків’ян таки почули й побачили виступ народного кандидата в повному обсязі.

      Не обійшлося без провокацій і в Одесі, де послухати виступ Ющенка зібралося 7 тисяч людей. На Куликове поле, де проходила акція, прибули 40 молодих людей із плакатами антиющенківського змісту. Як виявилося — студентів Одеського національного університету та Юридичної академії. Але завадити телемосту їм не вдалося: міліція та учасники акції не пустили гурт «протестантів»  на площу, змусивши їх стояти осторонь.

      З пригодами добиралися мешканці навколишніх міст до Запоріжжя, де також відбувалася трансляція виступу опозиційного кандидата в президенти. Як повідомляє власкор «УМ» Андрій Багнюк, на дорозі до обласного центру міліція зупиняла автобуси з людьми, якi їхали на акцію, знімаючи з них номери.

      А в багатостраждальному Мукачеві Закарпатської області за 20 хвилин до трансляції на центральних вулицях та площах зникла електроенергія. Однак, як і в Дніпропетровську, люди не  розійшлися. Загалом же виступ Віктора Ющенка з Європейської площі столиці почули близько 18 тисяч  закарпатців: окрім Мукачева, екрани були влаштованi також на площах Тячева, Сваляви й Ужгорода.

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>