Петро Порошенко узаконив допомогу НАТО у перезахороненні радіоактивних відходів часів СРСР
Учора Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо допомоги НАТО в перезахороненні військових радіоактивних відходів колишнього СРСР. Верховна Рада України проголосувала за цей Закон iще 17 червня, однак Президент зволікав із його підписанням. Проте тепер завдяки проекту, що спрямований на реабілітацію територій, де розташовані сховища радіоактивних відходів, вдасться вирішити це питання. Співпраця допоможе контролювати потенційне розповсюдження відходів і убезпечить від негативного впливу радіації на навколишнє середовище. Угоди між Україною та НАТО були підписані ще в 2013 році. У них передбачено, на яких умовах буде створено спільний із НАТО Трастовий фонд, який опікуватиметься питаннями захоронення радіоактивних джерел, що знаходяться в українських специфічних військових сховищах.
Нагадаємо, що після зупинки співробітництва НАТО з Російською Федерацією майже всі кошти, передбачені для Москви, Альянс направив на фінансування програм в Україні.
Свободу українцям
Із плакатами «Свободу Кольченку!», «Наша солідарність сильніша за ваші тюрми» громадські активісти мітингували під посольством Російської Федерації в українській столиці. Люди вимагали демократичного рішення суду щодо українців, які фігурують у так званій «кримській справі». До слова, вчора закінчився Міжнародний тиждень солідарності, під час якого активісти вимагали припинити політичні переслідування українських полонених.
Попереднє судове засідання над українцями відбулося вчора в Ростові-на-Дону. Оскільки справа стосується тероризму й містить державну таємницю, проходило воно у закритому режимі без допуску преси та українського консула. З цього приводу українське МЗС висловлювало своє обурення, втім російська сторона на поступки не пішла. «Особливістю розгляду цієї справи є те, що вона розглядається у військовому суді. За усталеною практикою, військові суди намагаються вкладатися в рамки терміну, передбаченого законом, — два-три місяці. Як правило, справи там розглядаються дуже швидко», — розповіла адвокат Олександра Кольченка, Світлана Сидоркіна. За інформацію захисників Сенцова та Кольченка, українцям загрожує від десяти до двадцяти років позбавлення волі.
На момент верстки номера інформації щодо судового вердикту ще не було.