Уперше за 12 років Україну відвідав з візитом президент Болгарії. За два дні свого перебування в Києві Росен Плевнелієв мав зустрічі з українським колегою Петром Порошенком, Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, Головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом, під час яких запевнив Київ у підтримці Софії. Це особливо важливо з огляду на те, що принаймні раніше Болгарія вважалася одним із найбільших симпатиків Росії в Євросоюзі, та й в інформаційному полі цієї країни інтереси Москви представлені значно більш потужно, ніж позиція України.
«Республіка Болгарія підтримує суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України. Анексія Криму Росією порушує міжнародне право, Конституцію України і Будапештський меморандум. Болгарія не визнає і ніколи не визнає цей незаконний акт. І не визнає результати референдумів, незаконно проведених сепаратистами у Донецьку та Луганську», — запевнив Плевнелієв на спільній прес-конференції з Петром Порошенком.
За словами болгарського президента, вирішення ситуації на Донбасі має відбуватися через виконання Мінських угод. «Болгарія підтримує санкції ЄС проти Росії і діятиме на їх виконання. Ніхто не має права, тим більше у Європі, силою зміщувати кордони й окуповувати чужі території», — наголосив високий гість, додавши, що «голос Болгарії на Генеральній Асамблеї ООН, яка запланована на осінь цього року, буде на захист України та миру».
Також Плевнелієв заявив, що Болгарія обстоює європейську перспективу України й хоче якнайшвидшого скасування віз, «навіть завтра».
Президент України, у свою чергу, подякував Болгарії за її підтримку співпраці України з НАТО та допомогу в лікуванні й реабілітації воїнів АТО і відпочинку дітей з Донбасу на болгарських курортах.
Співрозмовники також обговорили болгарський досвід суспільно-економічних реформ як приклад для України. Порошенко, зокрема, нагадав, що ще 1997 року Болгарія також перебувала у важкому економічному стані — із середньою зарплатою на рівні 10 доларів і вп’ятеро меншою пенсією. Завдяки реформам країні вдалося вийти з цієї кризи, а 2007 року вона приєдналася до Європейського Союзу.