В Одесі — нова хвиля паніки. Тепер панікують навіть відпочивальники. Рiч у тiм, що, за висновками екологів, купатися в морі, на міських пляжах небезпечно для здоров’я, бо у воді виявили хвороботворні бактерії.
Причиною забруднення називають сильні зливові опади. Тож санітарно-епідеміологічна служба наголошує: спершу слід дочекатися отримання результатів бактеріологічного контролю морської води. Проте одесити та й гості міста не дуже дослухаються до цих порад. Шалена спека провокує ще більше бажання зануритись у прохолодну воду. «Купатись не страшно. Зараз ніде не знайдеш абсолютно чистої водойми, тож організм уже звик, певним чином адаптувався до цього. А що робити? Приїхали ж відпочити, а який відпочинок без купання. За те, що втратимо тих декілька днів, ніхто нам кошти не відшкодує», — ділиться з «УМ» думками відпочивальниця Олена Ткаченко. Управління охорони здоров’я Одеської області на міських пляжах посилило патрулювання медичних працівників. «За будь-яких ознак поганого самопочуття, як-то запаморочення, нудота, головний біль чи запалення ран, слід негайно звертатися до лікаря. Тому що навіть симптоми, котрі, на перший погляд, не викликають занепокоєння, можуть бути першими ознаками бактеріологічного зараження», — радить нашим читачам лікар-епідеміолог Валентина Чорноштан.
За даними Одеського міського управління Держсанепідслужби, захворюваність на гострі кишкові інфекції в Одесі не перевищує сезонного рівня: за останній тиждень у місті зареєстровано 253 випадки захворювання на ці інфекції, що відповідає рівню попереднього року. Проте ці випадки виникають переважно через недотримання стандартних гігієнічних норм та вживання неякісних або з порушеними умовами зберігання продуктів.
Зазначимо також, що одеські пляжі зараз переповнені. Після анексії Криму там стало у рази більше туристів. За даними «Укрзалізниці», квитки на потяги повністю розкуплено майже до середини серпня. У прес-службі відомства нам повідомили, що до кінця поточного місяця планується запустити додаткові потяги в напрямку приморських курортних зон, або хоча б компенсувати це у вигляді додаткових вагонів за діючими маршрутами.