У Чорне море прибули кораблі першої постійної військово-морської групи НАТО (SNMG1) та другої постійної мінно-тральної групи НАТО (SNMCMG2). Із цього розпочалися навчання Breese-2015 для Військово-Морських сил України.
У військових навчаннях братимуть участь кораблі ВМС Болгарії, Румунії, США, Греції та Туреччини. «Основою зазначених щорічних морських навчань є запропонований сценарій проведення операції з кризового реагування, метою якого є зміцнення практичної сумісності сил приймаючої країни, запрошених країн та підрозділів НАТО», — йдеться у повідомленні прес-служби Північноатлантичного альянсу.
Участь у маневрах братимуть кораблі Болгарії, Румунії, Греції, США та Туреччини.
«Це прекрасна можливість працювати з нашими чорноморськими союзниками і діяти в поєднанні з SNMCMG2. Чорне море є ключовим стратегічним напрямом для Альянсу, і НАТО високо цінує партнерські відносини з державами регіону. Я дійсно вважаю, що наша участь у цьогорічних навчаннях сприятиме кращому взаєморозумінню і пізнанню морського середовища. Сили НАТО і національні флоти, які здійснюють ці багатонаціональні навчання сприятимуть підвищенню нашої сумісності та підтримуватимуть високий рівень готовності разом із флотами наших союзників у регіоні», — прокоментував маневри керівник військово-морської групи (SNMG1) контр-адмірал Коррейя.
Група кораблів НАТО повернеться в Середземне море лише наприкінці цього місяця, щоб відновити там своє звичне патрулювання.
На початку осені у Чорному морі також планують провести спільні американсько-українські навчання «Сі Бриз-2015» за участі країн-членів НАТО та країн-учасниць програми «Партнерство заради миру». За кількістю техніки маневри обіцяють стати найбільш масштабними за всю їх історію з 1997 року.
До речі, Міністерство оборони вже у жовтні цього року планує провести спільні польсько-українські повітряні навчання «Безпечне небо-2015». Наразі триває конференція, де представники робочих груп з обох країн мають остаточно узгодити замисел, сценарій, навчальні цілі, уточнити терміни, сили та засоби сторін.