Принц Саудівської Аравії Аль-Валід бін Талал бін Абдулазіз аль-Сауд оголосив про намір пожертвувати увесь свій статок на благодійність. Це одна з найбільших доброчинних пожертв в історії, адже багатство 60-річного представника саудівської монархії оцінюють у 32 мільярди доларів.
За словами аль-Валіда, переважну частину цих коштів отримають благодійні організації, що борються з наслідками катастроф та за права жінок. «Філантропія — невід’ємна частина ісламу. Ці гроші допоможуть підтримати жінок і молодь, зробити світ толерантнішим», — зазначив принц на прес-конференції з цього приводу. І зізнався, що на такий вчинок його надихнули Білл та Мелінда Гейтси, які активно вкладають кошти у свій благодійний фонд.
Усю суму буде передано на доброчинність поступово, впродовж кількох років. Як запевняє мільярдер, його діти (принц був одружений двічі й має сина та дочку) цілком підтримали батьків намір. Хоча, швидше за все, всі вони вже давно повністю забезпечені й мають власне майно та банківські рахунки, тож без шматка хліба не залишаться.
Та й сам благодійник віддає не все до останньої копійки, а лише свої головні активи. Попри те, що журнал «Форбс», який назвав Аль-Валіда найбагатшою людиною Саудівської Аравії, оцінив його статки лише у 28,4 мільярда доларів. Така сума принца неабияк обурила, і він подав на видання в суд — за те, що значно недооцінило розмір його капіталу. Кілька тижнів тому конфлікт нарешті вдалося залагодити миром, «за домовленістю сторін». У чому саме ця домовленість полягає, не повідомляється.
Аль-Валід бін Талал є небожем покійного короля Саудівської Аравії Абдалли бен Абдель Азіза, який помер у січні цього року. Журнал «Тайм» якось назвав принца «аравійським Уорреном Баффетом» — за його ділові таланти, не менші, ніж у знаменитого американського фінансиста.
Саудівський мільярдер заробив своє багатство на інвестиційних проектах і купівлі акцій. Серед проектів та компаній, у які він інвестував, — Apple, Twitter, Citibank, Four Seasons та багато інших.