Українці ще не встигли оговтатися від нещодавньої пожежі у господарстві «Чорнобильська пуща», яка сталася 28 квітня, спричинивши паніку в людей через iмовірне підвищення радіації, як зона відчуження знову запалала.
29 червня у другій половині дня в районі села Ковшилівка та селища міського типу Поліське загорілися суха трава та очерет. Посушлива погода та сильний вітер призвели до того, що вогонь швидко розповсюдився, охопивши 130 гектарів території, тож гасили полум’яні осередки 27 одиниць техніки та 192 рятувальники, повідомили в Державній службі України з надзвичайних ситуацій. Причиною масштабної пожежі, на їхню думку, могло бути як необережне поводження з вогнем, так і умисний підпал, адже осередків загорання було шість. Проте чому саме спалахнув ліс за 50 кілометрів від Чорнобильської АЕС, має встановити слідство. Місцеві мешканці, приміром, у своїх версіях більш прозаїчні й звинувачують у надзвичайній ситуації спеку, нарікаючи на відсутність дощу з початку літа. Втім ситуація залишається контрольованою і станом на 1 липня більшість осередків загорання вже загасили. «У смт. Поліське пожежу трав’яного настилу локалізовано, триває її ліквідація, у селах Луб’янка та Стара Красниця загорання трав’яного настилу ліквідовано, горять лише осередки торфу. У селах Ковшилівка та Глінка триває локалізація пожежі. У селі Бички пожежу трав’яного настилу ліквідовано», — зазначили у ДСНС. За словами першого заступника голови ДСНС Олега Мельчуцького, найбільше складнощів у гасінні викликала болотиста місцевість, яка не дозволяла наблизити техніку безпосередньо до осередків горіння. Втім загрози, що пожежа пошириться, немає, адже рятувальники разом із працівниками «Чорнобильської пущі» оточили осередки загорань мінералізованими смугами, які перешкоджатимуть розповсюдженню вогню.
Щодо зростаючої паніки навколо радіаційного фону, то Олег Мельчуцький запевнив, що на даний час радіаційний фон у місцях загорань — у межах норми і становить 0,025 мР/год при нормі 0,050 мР/год, загрози поширення вогню у бік атомної станції немає.